BlankOpcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja

Etykiety do drukarek atramentowych

Do drukarek:

Epson, Primera, Vortex (SpeedStar).

 

Etykiety atramentowe to naklejki drukowane za pomocą drukarek atramentowych. Tego rodzaju urządzenia wykorzystują do druku tusze rozpuszczalnikowe oraz pigmentowe.

 

Opis działania drukarek atramentowych:

Za jego rozprowadzanie po papierze albo odpowiedzialna jest głowica, najważniejszy element drukarki atramentowej. Głowica pokrywa nośnik druku atramentem za pomocą licznych dysz; każdy z kolorów w drukarce (żółty, cyjan i magenta) posiada własny rząd dysz, dzięki czemu możliwe jest mieszanie się kolorów, umożliwiające druk barwny. Rzecz jasna drukarki atramentowe umożliwiają także druk czarny. Dysze wykorzystują z kolei dwie metody. Po pierwsze, metoda piezoelektryczna, która wykorzystuje drganie odpowiednich kryształów pod wpływem napięcia elektrycznego do wyrzucania tuszu z dysz. Druga technologia, termiczna, polega na krótkotrwałym podgrzaniu dyszy - dzięki temu powstaje w niej pęcherzyk powietrza wypychający atrament.

 Etykiety atramentowe:

W przeszłości drukarki atramentowe były najpopularniejszymi drukarkami do użytku prywatnego i biurowego, z czasem jednak zostały wyparte przez drukarki laserowe. Mimo to wciąż znajdują zastosowanie przemysłowe, między innymi w druku etykiet. Ich główną zaletą są parametry druku barwnego. Takie wykorzystanie drukarki atramentowej jest w pewnych okolicznościach tańsze a dodatkowo może dać większe możliwości druku barwnego.

Ze względu na właściwości tuszu etykiety atramentowe wykonane są ze specjalnego, chłonnego materiału przeznaczonego do druku atramentowego. Oferują doskonałą jakość zarówno w druku barwnym jak i monochromatycznym.

Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl