Jak zamawiać etykiety samoprzylepne

 

 

Zamawiając etykiety prosimy o prawidłowy dobór wymiarów.

Pierwszy z podawanych na stronie wymiarów to szerokość etykiety(W), drugi z podawanych wymiarów to wysokość (H)-patrz zdjęcie poniżej. Standardowa  średnica gilzy to 40mm jeśli ma być inna to prosimy o informacje w zamówieniu.

 

 Jak zamawiać etykiety samoprzylepne

 

Etykieta 100x60 to nie to samo co etykieta 60x100!!!

 

 

etykieta zwymiarowana

 

Etykiety samoprzylepne są praktycznie wszechobecne i mają bardzo szerokie spektrum zastosowań. Od zastosowań biurowych i sklepowych (np. metki do cen), poprzez apteki, laboratoria, szpitale, magazyny, firmy logistyczne aż po oznaczanie wyrobów gotowych w procesie produkcyjnym.
 
Etykiety samoprzylepne mogą występować w arkuszach bądź w rolach. Etykiety arkuszowe używane są głównie w biurach i w administracji do celów biurowych. Czasami używane są również do oznaczania próbek w laboratoriach , rzadziej jako etykiety logistyczne w firmach produkcyjnych.

Etykiety samoprzylepne w rolach ze względu na zastosowanie, możemy podzielić na:
-czyste - zakupywane przez sklepy, apteki, laboratoria, magazyny, firmy produkcyjne do zadrukowania w posiadanych drukarkach biurkowych, półprzemysłowych lub przemysłowych. Najpopularniejszymi producentami drukarek są firmy ZEBRA, TOSHIBA, CITIZEN
- zadrukowane - kupowane jako produkt gotowy , najczęściej przez firmy produkcyjne do oznaczania wyrobów gotowych (np etykieta.szamponu do włosów)
- z poddrukiem - zakupywane tak jak etykiety czyste, do późniejszego zadrukowania. Jako poddruk najczęściej występuje logo firmy, hasło reklamowe, bądź nazwa produktu.

Zajmijmy się szerzej etykietami w rolach.
Etykiety samoprzylepne w rolach mogą być wykonane z papieru bądź z folii.
Etykiety papierowe dzieli się na :
- etykiety termiczne - wykonane na papierze termoczułym, przeznaczone do druku termicznego
- etykiety termotransferowe - wykonane na papierze mat, półbłysk lub błysk, przeznaczone do druku przy użyciu kalek termotransferowych
Etykiety foliowe - istnieje całe spektrum różnych podłoży (tworzyw sztucznych) do różnych zastosowań. Najpopularniejsze i najczęściej stosowane to folia PP oraz folia PE

 

Możliwość wykonania etykiet w 2 lub więcej rzędach dla drukarek o szerokości druku 102mm.

 

 

 


 

Produkt dnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl