Blank

Charakterystyka i zastosowania etykiet plombowych

Charakterystyka i zastosowania etykiet plombowych

Etykiety plombowe, zwane też etykietami VOID, są niezastąpione jako naklejki gwarancyjne, a ich zastosowanie podnosi zaufanie klientów do wyrobów danej marki, chroniąc ich – a także producenta – przed próbami manipulacji. Nadają się również do zabezpieczania poufnych dokumentów, ponieważ dostarczają informacji o każdej próbie ich otwarcia. Jak wyglądają i na jakiej zasadzie działają etykiety plombowe oraz gdzie znajdują zastosowanie? O tym będzie ten wpis.

Czym są etykiety VOID?

VOID to samoprzylepne etykiety wykonane z mocnego, sztywnego i odpornego na rozerwanie poliestru, najczęściej w kolorze srebrnym. Ich cechą charakterystyczną jest fakt, że każda próba zdarcia naklejki skutkuje pojawieniem się napisu VOID na oklejonej powierzchni. Dzięki temu od razu wiadomo, że ktoś próbował się jej pozbyć, na przykład po to, by otworzyć opakowanie, podmienić jego zawartość lub zapoznać się z chronionym dokumentem. 

Etykiety plombowe nadają się do zadruku metodą termotransferową (z użyciem kalki). Zastosowany klej jest niezwykle mocny, dlatego oderwanie etykiety wymaga sporo wysiłku. Ponadto nie można ponownie aplikować jej w innym miejscu.

Do czego stosuje się etykiety plombowe?

Jak już wspomnieliśmy, etykiety VOID doskonale sprawdzają się w roli plomb, naklejek gwarancyjnych, pieczęci na opakowaniu czy etykiet inwentaryzacyjnych. Okleja się nimi sprzęty elektroniczne, teczki z aktami, przesyłki, kosmetyki, leki, części samochodowe i inne wartościowe produkty. Wszystko po to, by klient miał pewność, że nikt przy nich nie manipulował.

Czytelne, mocne i wytrzymałe etykiety plombowe są niezastąpione w wielu branżach, między innymi elektroniki użytkowej, motoryzacyjnej, farmaceutycznej, kosmetycznej, w których ochrona wyrobów jest szczególnie ważna. Takie naklejki stanowią stylowe i dyskretne zabezpieczenie dobrze prezentujące się na opakowaniu.

Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl