Blank

Zobacz, jak poprawnie pakować przedmioty w folię bąbelkową!

Zobacz, jak poprawnie pakować przedmioty w folię bąbelkową!

Folia bąbelkowa to produkt doskonale znany każdemu — zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jest jednym ze skutecznych sposobów na zabezpieczenie wielu przedmiotów, np. przed wysyłką lub podczas przeprowadzki. W rzeczywistości jej zastosowanie jest znacznie szersze i wykorzystywana jest w wielu branżach. Czy wiesz jednak, jak poprawnie używać folii bąbelkowej i jak pakować w nią konkretne artykuły? Czytaj dalej i poznaj nasze wskazówki!

Co charakteryzuje folię bąbelkową?

Mimo że folii bąbelkowej chyba nie musimy nikomu przedstawiać, chcemy przyjrzeć jej się nieco bliżej. Produkt ten został wykonany z przezroczystego materiału, który cechuje się dużą sprężystością. Składa się z niewielkich pęcherzyków wypełnionych powietrzem, umieszczonych w regularnych odstępach na całej powierzchni. Z tego powodu folia bąbelkowa zamiennie nazywana jest folią pęcherzykową.

To właśnie specyficzna struktura tego rodzaju folii sprawia, że sprawdza się w wielu dziedzinach życia. Wyróżnia się dużą elastycznością i miękkością, przez co łatwo ją dopasować do kształtu różnorodnych produktów. Doskonale zabezpiecza je przed przypadkowymi uszkodzeniami, do których mogłoby dojść w wyniku upadków i podczas transportu. Dlatego też wykorzystuje się ją nie tylko w hurtowniach, magazynach czy fabrykach, lecz także w wielu gospodarstwach domowych. Jak zatem korzystać z folii i jak poprawnie pakować w nią przedmioty? Czytaj dalej, a znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie!

Jakie jest zastosowanie folii bąbelkowej?

Jak już wiesz, folię pęcherzykową wykorzystuje się na wiele sposobów. Co to jednak oznacza i w jakich konkretnych sytuacjach się przydaje? Już spieszymy z wyjaśnieniem!

Folia bąbelkowa to produkt, który często jest wykorzystywany do ochrony przedmiotów na czas transportu lub przechowywania. Artykuł nią owinięty będzie zatem bezpieczny w każdej sytuacji – folia doskonale zamortyzuje każdy upadek.

Zabezpieczenie delikatnych przedmiotów

Dzięki swoim właściwościom folia służy często do zabezpieczenia delikatnych i kruchych przedmiotów. Nierzadko więc owijane są nią wyroby szklane, porcelanowe lub rękodzielnicze. Folia pęcherzykowa jest także doskonałym sposobem na odizolowanie od siebie pojedynczych przedmiotów znajdujących się w paczce. Stosuje się ją także jako wypełnienie – sprawdzi się wtedy, gdy przedmiot znajdujący się w kartonie zajmuje niewiele miejsca. Wówczas pustą przestrzeń uzupełnia się folią, co zapobiega przemieszczeniu się zawartości. Jest to zatem skuteczny sposób na uniknięcie zniszczeń.

Zastosowanie w gastronomii

Ten rodzaj zabezpieczenia świetnie spisuje się w gastronomii. Dlaczego? Otóż jego właściwości termoizolacyjne sprawiają, że gorące lub zimne posiłki nie tracą swojej temperatury. Jest to bardzo przydatne w wielu kuchniach i restauracjach, szczególnie tych oferujących jedzenie z dowozem.

Niezbędna dla każdego ogrodnika

Być może nie zdajesz sobie sprawy, że folia bąbelkowa jest powszechnie wykorzystywana w ogrodnictwie. Wspomniane wyżej właściwości cieplne czynią ją idealnym zabezpieczeniem roślin na czas zimy. Warstwa folii pomaga im przetrwać nawet wtedy, gdy za oknem panuje siarczysty mróz.

Świetny sposób na relaks

Nie będziemy ukrywać, że strzelanie lub pstrykanie z folii bąbelkowej to jedno z przyjemniejszych zajęć. Wiedzą o tym nie tylko dzieci, lecz także dorośli. Naukowcy dowodzą, że już minuta efektywnego „pstrykania” potrafi ukoić skołatane nerwy i działa antystresowo. Nic w tym dziwnego – konieczność skupienia całej swojej uwagi na zgniataniu niewielkich pęcherzyków skutecznie odwraca ją od nieprzyjemnych myśli. Jest to także świetny trening koncentracji uwagi, szczególnie dla najmłodszych.

Jak pakować szklane przedmioty w folię bąbelkową?

Już wiesz, że tego rodzaju folii powszechnie używa się m.in. do zabezpieczania szklanych i kruchych przedmiotów. Jak zatem poprawnie je pakować w folię bąbelkową np. podczas przeprowadzki? Wytłumaczymy to na przykładzie naczyń wykonanych ze szkła lub porcelany.

Zanim przystąpisz do pracy, musisz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów takich jak:

- rolka folii bąbelkowej,

- kartonowe pudełko,

- taśma klejąca,

- nożyczki lub nóż.

Niemal wszystkie potrzebne produkty znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Zaopatrz się także w wypełniacz np. w postaci poduszek powietrznych lub ścinków papieru.

Zapakuj każdy przedmiot z osobna

Przede wszystkim pakuj każdy przedmiot z osobna. Równie ważne jest to, aby dostosować rozmiar folii do wielkości artykułu. Zadbaj również o to, aby owijać właściwą stroną folii. Płaska część, czyli ta pozbawiona pęcherzyków powinna znajdować się na zewnątrz. Druga zaś, a więc ta z pęcherzykami musi zatem dotykać zabezpieczonego produktu. W ten sposób stworzy barierę zabezpieczającą przed uszkodzeniami. Zdarzyło Ci się zapakować przedmioty odwrotną stroną? Bez obaw, Twoje szklanki i talerze wciąż będą chronione, jednak nie tak skutecznie. Zwróć więc uwagę, aby pozostałe przedmioty zapakować poprawnie. Nie masz pewności, czy jedna warstwa folii bąbelkowej wystarczy, aby zabezpieczyć cenną porcelanę? Dla pewności możesz skorzystać z dwóch warstw.

Ułóż przedmioty w kartonie

Już wiesz, jak właściwie pakować przedmioty w folię bąbelkową. To już połowa sukcesu, jeżeli chodzi o przygotowanie artykułów do przeprowadzki. Odpowiednio zabezpieczone naczynia ułóż w kartonie. Powinny być oddzielone od siebie kawałkami tektury – w ten sposób ochrona przed potłuczeniem będzie jeszcze większa. Puste miejsca wypełnij wypełniaczem. Na samej górze pudełka połóż arkusz tektury, a następnie zaklej je taśmą klejącą. Twój karton jest już gotowy do transportu!

Jak pakować przedmioty do wysyłki?

Jak już wspominaliśmy, folia pęcherzykowa przydaje się także podczas wysyłek. Niezależnie od tego, czy planujesz nadać kubek, szklany talerz czy może lusterko, musisz pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. Jak poprawnie pakować produkty w folię bąbelkową do transportu?

Krok 1

Każdy z artykułów owiń papierem, a następnie folią bąbelkową – najlepiej dwukrotnie. Pamiętaj o tym, aby powierzchnia z bąbelkami dotykała przedmiotu. Wszystkie materiały dobrze zabezpiecz taśmą klejącą.

Krok 2

Tak przygotowane produkty umieść w kartonie, w którym znajduje się materiał amortyzujący. Wolne przestrzenie uzupełnij poduszkami bąbelkowymi. Upewnij się, że zawartość pudełka się nie przemieszcza, a następnie zaklej karton taśmą. Całość możesz opatrzyć etykietą z napisem „Ostrożnie” lub „Delikatnie”, informując o potrzebie zachowania szczególnej ostrożności podczas transportu.

Koperta bąbelkowa – czy warto z niej skorzystać?

Jeżeli chcesz wysłać przedmiot niewielkich rozmiarów, dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z koperty bąbelkowej. Wyklejona jest od wewnątrz folią pęcherzykową, która jak już wiesz, stanowi świetną ochronę przed zniszczeniem. Nie tylko zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi, lecz także przed wilgocią i zabrudzeniami. Taki rodzaj koperty jest także łatwy w obsłudze, a pakowanie trwa zaledwie chwilę.

Jak ponownie wykorzystać folię bąbelkową?

Folia bąbelkowa to materiał, który jest ceniony przede wszystkim za swoją niezawodność. Jest łatwa w użytkowaniu, wytrzymała i doskonale zabezpiecza wiele produktów. Jest jednak wykonana z plastiku – warto więc zastanowić się, w jaki sposób ponownie jej użyć. Podczas przeprowadzki wykorzystuje się naprawdę duże ilości tego produktu, zrób więc z niego dobry użytek.

Jak już wspominaliśmy, folia pęcherzykowa to materiał, który jest dobrym izolatorem termicznym. Z tego powodu sprawdzi się chociażby podczas robienia zakupów – zapakowane w nią mrożonki nie roztopią się przed Twoim powrotem do domu. W ogrodzie wykorzystasz ją do przykrycia delikatnych sadzonek. Jak już wiesz, możesz jej używać do zabezpieczania roślin na zimę.

Folia bąbelkowa to także niezła frajda dla całej rodziny. Możecie nie tylko nią pstrykać, lecz także chodzić po niej, tworzyć ścieżki sensoryczne, a nawet malować farbą i odbijać na kartce. Możliwości jest naprawdę wiele – jesteśmy pewni, że Twoje dzieci zrobią z niej doskonały użytek, a radosnym zabawom nie będzie końca!

Zaopatrz się w folię bąbelkową najwyższej jakości!

Już wiesz, że folia bąbelkowa może być nieocenionym pomocnikiem podczas przeprowadzki lub wysyłki przedmiotów. Dowiedziałeś się, jak poprawnie z niej korzystać i jak właściwie pakować w nią produkty. Jeżeli poszukujesz teraz dobrej jakości folii, którą wykorzystasz na wiele sposobów – mamy dobrą wiadomość. Znajdziesz ją w ofercie naszego sklepu. Jest dostępna w rozmiarze 1 × 70 m. Jest transparentna, dlatego nawet po dokładnym zabezpieczeniu bez problemu rozpoznasz jej zawartość. Charakteryzuje się wytrzymałością, rozciągliwością oraz wysoką odpornością na rozdarcia. Zapoznaj się ze wszystkimi zaletami naszego produktu i już dziś przekonaj się o jego niezawodności. Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałym asortymentem naszego sklepu – znajdziesz w nim wiele przydatnych przyborów i akcesoriów, które przydadzą się m.in. podczas wysyłki paczek.

BlankProdukt dnia
Etykiety termiczne 32x20 mm 2000 szt. fi 40
Etykiety termiczne 32x20 mm 2000 szt. fi 40
9,70 zł 8,80 zł
szt.
Etykiety termiczne 32x20 mm 2000 szt. fi25
Etykiety termiczne 32x20 mm 2000 szt. fi25
9,70 zł 8,80 zł
szt.
Rolki termiczne 57x30m
Rolki termiczne 57x30m
1,88 zł
szt.
Rolki termiczne 57x20m
Rolki termiczne 57x20m
1,50 zł
szt.
Rolki samokopiujące do kas 57x20 m:
Rolki samokopiujące do kas 57x20 m:
3,19 zł
szt.
Etykiety termiczne 20x10 mm 2000 szt.
Etykiety termiczne 20x10 mm 2000 szt.
7,00 zł 6,50 zł
szt.
Etykiety termiczne 25x50 mm 1000 szt. fi25
Etykiety termiczne 25x50 mm 1000 szt. fi25
10,00 zł 9,00 zł
szt.
Etykiety termiczne 26x12 mm 2000 szt.
Etykiety termiczne 26x12 mm 2000 szt.
7,10 zł 6,90 zł
szt.
Etykiety termiczne 28x10mm 2000 szt.
Etykiety termiczne 28x10mm 2000 szt.
7,10 zł 6,90 zł
szt.
Etykiety termiczne 30x15mm 2000 szt.
Etykiety termiczne 30x15mm 2000 szt.
7,20 zł 7,10 zł
szt.
Etykiety termiczne 30x40 mm 1000 szt.
Etykiety termiczne 30x40 mm 1000 szt.
10,00 zł 9,00 zł
szt.
Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl