Blank

Na jakie sposoby można wykorzystać tuleje tekturowe?

Na jakie sposoby można wykorzystać tuleje tekturowe?

Na pierwszy rzut oka dość niepozorne tuleje kartonowe znajdują zaskakująco wiele zastosowań. Są niezbędne w branży transportowej i logistycznej, do zabezpieczania wielu różnych przedmiotów w sklepach, magazynach i archiwach, sprawdzają się także w przemyśle spożywczym. Tuby z tektury wyróżnia odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak uderzenia i zgniecenie, lekkość i przystępna cena. Ponadto są w pełni biodegradowalne i ekologiczne – w większości pochodzą bowiem z recyklingu. Sprawdź, do czego mogą się przydać!

Tuby z kartonu jako idealne opakowanie specyficznych przedmiotów 

Opakowania z kartonu o okrągłym przekroju doskonale sprawdzają się do zabezpieczania na czas transportu i przechowywania przedmiotów o nietypowych kształtach, które trudno zmieścić do standardowych sześciennych pudełek. Mowa tu między innymi o wszelkiego typu plakatach, mapach, wielkoformatowych wydrukach, tkaninach, foliach i tym podobnych materiałach, które najłatwiej po prostu zwinąć w rolkę i schować do tuby. Tuleje kartonowe są także stosowane do przewożenia delikatnych długich akcesoriów, na przykład listew przypodłogowych czy gzymsowych, które mogłyby połamać się w transporcie. Można w nich umieścić również wszelkie owalne przedmioty.

Tuleje kartonowe okazują się zatem niezastąpione w wielu różnych branżach, a także podczas przeprowadzki czy do długotrwałego przechowywania. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że łatwo je otworzyć i zamknąć, dzięki czemu są produktem wielorazowego użytku.

Zastosowanie tulei powlekanych aluminium 

Specyficznym rodzajem tub są tuleje tekturowe powlekane aluminium. Cienka warstwa metalu chroni je przed działaniem wilgoci, substancji chemicznych i tłuszczu, co sprawia, że nadają się do przechowywania bardziej wymagających towarów. Tuby, które mają atest dopuszczający do kontaktu z żywnością, są powszechnie stosowane w branży spożywczej, między innymi do mrożenia, pakowania i obróbki cieplnej różnego rodzaju artykułów spożywczych.

Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl