Blank

Metkownica do cen, czyli urządzenie potrzebne w każdym sklepie. Co warto o nim wiedzieć?

Metkownica do cen, czyli urządzenie potrzebne w każdym sklepie. Co warto o nim wiedzieć?

Metkownica do cen jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej firmy, która zajmuje się handlem. Pozwala ona na szybkie oznaczenie cen danych produktów i artykułów. W jaki sposób działa? Jakie są jej rodzaje? Czym się kierować podczas wyboru najlepszego modelu? Tego właśnie dowiesz się, czytając nasz dzisiejszy artykuł!

Czym jest metkownica do cen?

Najogólniej możemy stwierdzić, że metkownica to urządzenie, które umożliwia automatyczne przyklejenie kartki z ceną, tzw. cenówkę, do konkretnych produktów. Jest to sprzęt o uniwersalnym zastosowaniu. Może być używany nie tylko w sklepach, lecz także w magazynach, hurtowniach, a nawet w gastronomii, np. w celu oznaczania dat przydatności do spożycia konkretnych produktów.

Jakie są rodzaje metkownic?

Na rynku spotkać można kilka rodzajów metkownic do cen. Wyróżnić należy zatem metkownice jednorzędowe, dwurzędowe, trzyrzędowe oraz igłowe. Czym się charakteryzuje każda z nich?

Metkownice jednorzędowe

Jest to najprostsze urządzenie spośród wszystkich metkownic. Najczęściej umożliwia wydruk 10 znaków w jednym rzędzie. Dzięki jednorzędowej metkownicy do cen wydrukujesz cyfry oraz podstawowe oznaczenia takie jak: zł, gr, g czy kg. Sprzęt ten służy do naklejania podstawowych cen na wiele produktów.

Metkownice dwurzędowe

Poza jednym rzędem na górze metkownica ta pozwala wydrukować także znaki znajdujące się w dolnym rzędzie. Możesz więc nanieść na produkt nie tylko jego cenę, lecz także kod produktu, jego nazwę lub datę ważności. Do takiego rodzaju urządzeń najczęściej stosowane są metki o wymiarach 22 × 26 × 16 mm.

Metkownice dwurzędowe

Jak już pewnie się domyślasz, metkownice trzyrzędowe są najbardziej zaawansowane pod względem technologicznym. Są to urządzenia alfanumeryczne, które umożliwiają wydruk aż do 11 liter i cyfr, umiejscowionych w trzech rzędach. W ten sposób można przekazać potencjalnym klientom jeszcze więcej informacji dotyczących konkretnego artykułu.

Metkownica igłowa

Potocznie mówi się o niej „pistolet do etykietowania”. Powszechnie stosowana w sklepach odzieżowych, cechuje się niezwykle prostą obsługą. Pozwala na dołączenie do produktu etykiety, łącząc te dwa elementy żyłką. Główną zaletą metkownicy igłowej jest jej lekkość, przez co metkowanie towaru nie jest męczącym zajęciem.

Jak używać metkownicy?

Jeżeli metkownica jest dla Ciebie nowym urządzeniem, z którym dotychczas nie miałeś styczności, jej obsługa może wydawać się czymś skomplikowanym. Nic bardziej mylnego! Spieszymy z pomocą, aby pierwsze jej użycie przebiegło szybko i sprawnie.

Przygotowanie do pracy

Kiedy posiadasz już swoją metkownicę, musisz przygotować ją do procesu, jakim jest metkowanie. Jedną z czynności, którą należy wykonać,  jest założenie taśmy. Jak to zrobić? Poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję

To, co musisz wykonać na początku, to otworzyć dolną pokrywę metkownicy, a także pokrywy dociskające taśmę. Zrobisz to, przesuwając wypusty znajdujące się po obu stronach urządzenia. Teraz musisz wysunąć górną pokrywę w celu odsłonięcia rolki. To właśnie tutaj musisz umieścić taśmę. Podczas zakładanie jej, pamiętaj o tym, że etykiety powinny być skierowane ku górze, zaś jej koniec – do przodu. Koniec rolki, który wystaje, należy zagiąć lekko do wewnątrz. Teraz przełóż zagięty fragment taśmy przez środek urządzenia w dół. Należy ją rozciągnąć w taki sposób, by taśma wystawała ok. 10 cm. Kolejnym krokiem jest zamknięcie pokrywy dociskającej taśmę, a także nałożenie wystającej części taśmy na wypustki rolki ciągnącej. Pozostało Ci tylko zamknąć dolną pokrywę metkownicy i Twoje urządzenie jest gotowe do pracy.

Jak oznaczać produkty za pomocą metkownicy?

Teraz możesz wybrać, za pomocą pokrętła, co będzie się znajdowało na Twoich etykietach. Aby uruchomić cały proces, należy przycisnąć dźwignie metkownicy. Przyłóż urządzenie do produktu, który ma być oznaczony, zachowując kąt ok. 15 stopni. Teraz dociśnij wystającą metkę tak, aby się przykleiła.

O czym pamiętać podczas używania metkownicy?

Przed pierwszym użyciem metkownicy koniecznie zapoznaj się z instrukcją obsługi produktu. Stosuj się do wszystkich zaleceń producenta. Pamiętaj także o kilku zasadach związanych z użytkowaniem metkownicy. Konieczny jest zakup odpowiednich rolek tuszujących i wymiana ich za każdym razem, gdy zajdzie taka potrzeba. Należy odpowiednio dbać o urządzenie – zabronione jest potrząsanie nim oraz rzucanie. Do czyszczenia korzystaj wyłącznie z czystej wody oraz miękkiej ściereczki. Stosowanie detergentów może być niebezpieczne dla Twojego urządzenia.

Za każdym razem, gdy jakaś część Twojego urządzenia ulegnie zniszczeniu lub awarii, należy zgłosić ten fakt producentowi. Tylko on powinien dokonać wymiany brakujących elementów. Dokonywanie napraw na własną rękę może być niebezpieczne dla Twojego zdrowia.

Jak wybrać najlepszą metkownicę?

Na rynku znaleźć można szeroki wybór metkownic. Różnią się one wyglądem, liczbą rzędów, mechanizmem działania, a przede wszystkim ceną. Warto jednak posiadać niezbędną wiedzę dotyczącą tego urządzenia, aby dokonać odpowiedniego wyboru. W innym przypadku skusić Cię może wysoka cena urządzenia, która wcale nie będzie adekwatna do jego jakości.

Zakup odpowiedniej metkownicy powinien być uzależniony od kilku czynników. Jednym z nich jest zakres wykonywanej pracy. Jeżeli jesteś właścicielem niewielkiego sklepu, dobrym wyborem może okazać się podstawowa metkownica jednorzędowa. Jeżeli jednak Twoje przedsiębiorstwo działa nieco szerzej, warto byś zdecydował się na zakup dwurzędowego urządzenia. W naszym sklepie oferujemy Ci zakup dwurzędowych metkownic SATO JUDO. Gdy potrzebujesz wykorzystania metkownicy na szerszą skalę, rozważ zakup trzyrzędowej metkownicy do cen.

Jeśli chcesz wybrać najlepsze urządzenie do metkowania, weź pod uwagę także jego wykonanie. Dobry model to taki, w którym mechanizm drukujący wyposażony jest w metalowe podzespoły. Dzięki temu metkownica może zagwarantować Ci bezawaryjną pracę przez długie lata

Nie bez znaczenia jest także ergonomia urządzenia – jego używanie powinno być wygodne i nie męczyć dłoni. Ważna jest również sama praca sprzętu, dobrze, gdy umożliwia on szybki i czytelny wydruk. Wówczas cały proces metkowania towaru będzie przebiegał sprawnie. Łatwość obsługi, szybka wymiana rolki czy też wałka barwiącego – to kolejne ważne czynniki, które mogą zadecydować o tym, czy dany model jest godny uwagi.

Metkownica do cen jest urządzeniem, które znajduje swoje zastosowanie w wielu branżach. Posiadać ją powinien każdy właściciel sklepu, niezależnie od jego wielkości. Metkownica może znacznie ułatwić pracę i ułatwić identyfikację poszczególnych produktów. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób ją użytkować, jakich zasad przestrzegać, a także jak wybrać odpowiedni model.

BlankProdukt dnia
Etykiety termiczne 32x20 mm 2000 szt. fi 40
Etykiety termiczne 32x20 mm 2000 szt. fi 40
9,70 zł 8,80 zł
szt.
Etykiety termiczne 32x20 mm 2000 szt. fi25
Etykiety termiczne 32x20 mm 2000 szt. fi25
9,70 zł 8,80 zł
szt.
Rolki termiczne 57x30m
Rolki termiczne 57x30m
1,88 zł
szt.
Rolki termiczne 57x20m
Rolki termiczne 57x20m
1,50 zł
szt.
Rolki samokopiujące do kas 57x20 m:
Rolki samokopiujące do kas 57x20 m:
3,19 zł
szt.
Etykiety termiczne 20x10 mm 2000 szt.
Etykiety termiczne 20x10 mm 2000 szt.
7,00 zł 6,50 zł
szt.
Etykiety termiczne 25x50 mm 1000 szt. fi25
Etykiety termiczne 25x50 mm 1000 szt. fi25
10,00 zł 9,00 zł
szt.
Etykiety termiczne 26x12 mm 2000 szt.
Etykiety termiczne 26x12 mm 2000 szt.
7,10 zł 6,90 zł
szt.
Etykiety termiczne 28x10mm 2000 szt.
Etykiety termiczne 28x10mm 2000 szt.
7,10 zł 6,90 zł
szt.
Etykiety termiczne 30x15mm 2000 szt.
Etykiety termiczne 30x15mm 2000 szt.
7,20 zł 7,10 zł
szt.
Etykiety termiczne 30x40 mm 1000 szt.
Etykiety termiczne 30x40 mm 1000 szt.
10,00 zł 9,00 zł
szt.
Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl