Blank

Jaka taśma pakowa jest najlepsza? Rozwiewamy wątpliwości

Jaka taśma pakowa jest najlepsza? Rozwiewamy wątpliwości

Taśma pakowa jest jednym z najpopularniejszych produktów wykorzystywanych do zabezpieczania przesyłek i ładunków. To niezbędne akcesorium, znajdujące zastosowanie zarówno w magazynach, jak i sklepach internetowych oraz wszystkich przedsiębiorstwach, które zajmują się transportowaniem towarów. Taśma taśmie jednak nierówna – wybór odpowiedniej ma wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa przesyłek. Zatem jaka taśma pakowa jest najlepsza? Jak dobrać odpowiednią, by była dopasowana do potrzeb Twojej firmy? Czytaj dalej – przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik.

Dlaczego wybór taśmy pakowej ma znaczenie dla Twojej firmy?

Niezależnie od tego, czy poszukujesz taśmy pakowej do biura, centrum logistycznego, czy e-sklepu, jej wybór powinien być dobrze przemyślany. To niepozorne akcesorium pełni w każdym przedsiębiorstwie wiele istotnych funkcji. Do podstawowych możemy zaliczyć:

– zabezpieczenie opakowania – kwestia zaufania i bezpieczeństwa jest bardzo ważna w biznesie i w relacjach z klientem czy kontrahentem. Większości taśm pakowych nie da się zerwać, nie pozostawiając wyraźnych śladów w postaci uszkodzenia tektury. Taśma pakowa jest więc gwarancją, że zawartość przesyłki jest bezpieczna i nikt przed odbiorcą jej nie otwierał. Zapobiega też dostaniu się do środka kurzu czy wilgoci i zniszczeniu artykuły, który jest w paczce;

– poprawa estetyki opakowania – odpowiednie zaklejenie paczki lub ładunku pozytywnie wpływa na walory wizualne. Opakowanie wygląda atrakcyjnie, schludnie i profesjonalnie. Dzięki temu odbiorca po otrzymaniu go czuje zaufanie do Twojej marki.

Jakie korzyści może dać Twojej firmie taśma pakowa?

Forma opakowania znacząco wpływa na rozwój Twojego przedsiębiorstwa. Wszystko dzięki optymalizacji procesu pakowania – jedną z jego integralnych części jest wykorzystanie odpowiedniej i dopasowanej do specyfiki opakowań taśmy klejącej. W jaki sposób wybór najlepszej taśmy pakowej może pomóc w rozwoju firmy?

Taśma pakowa może uporządkować Twój magazyn. Jak to działa? Wiele przedsiębiorstw do przechowywania i przesyłania produktów wybiera pudełka kartonowe. Są solidne i można je wygodnie układać w stabilne stosy. W tym przypadku taśma pakowa spełnia wiele funkcji. Po pierwsze, zabezpiecza zawartość kartonów. Co więcej, może też służyć identyfikacji pudełek – wystarczy wykorzystać taśmę w kilku kolorach.

Taśma może być także dodatkowym zabezpieczeniem – występuje w wielu odsłonach. Istnieją nawet warianty z ostrzeżeniami, np. “Uwaga szkło”. Dzięki wykorzystaniu takiego oznaczenia dodatkowo zabezpieczasz zawartość opakowania, szczególnie jeśli wysyłasz lub transportujesz delikatne, podatne na uszkodzenia towary. W oczach odbiorców to wyjątkowa troska o detale, a takie działanie wzbudza w nich zaufanie.

Jak wybrać najlepszą taśmę pakową? Poznaj najważniejsze kryteria

Wybranie taśmy pakowej nie jest wbrew pozorom prostym zadaniem. Zanim jednak kupisz najlepszą, musisz wiedzieć, jakie jej cechy są kluczowe. Czytaj dalej – wymieniamy najważniejsze.

Szerokość taśmy

O optymalnej szerokości taśmy pakowej w dużej mierze decyduje jej przeznaczenie. Jeżeli poszukujesz rozwiązania do pakowania mniejszych paczek, kopert czy niewielkich kartonów na magazynie, np. z dokumentacją, to lepiej sprawdzi się wąska taśma. W przypadku potrzeby zabezpieczenia dużych ładunków, ciężkich stosów opakowań czy dużych paczek wysyłanych do Twoich klientów, korzystniejsze będzie wybranie szerokiej taśmy klejącej, dzięki której szybko, sprawnie i skutecznie je zabezpieczysz. Jedną z popularniejszych szerokości – uznawaną za uniwersalną – jest 48 mm.

Długość taśmy pakowej

Choć jest to często ignorowany parametr techniczny taśmy pakowej, to jej długość ma duże znaczenie, szczególnie pod względem ekonomicznym. Jeżeli wiesz, że to akcesorium będzie wykorzystywane w Twojej firmie bardzo często, postaraj się wybrać taśmę o maksymalnej możliwej długości. Nieco słabszą stroną tego rozwiązania będzie jego ciężar – może być uciążliwy, jeżeli nie zdecydujesz się na zakup dedykowanego sprzętu. Musisz wiedzieć, że wartość określająca długość taśmy pakowej często jest podawana w yardach (yd). Ciekawostka – jeden yard to 0,9144 metra.

Przeznaczenie – do czego przyda Ci się taśma pakowa?

Jaka taśma pakowa jest najlepsza? Na pewno taka, która jest dopasowana do potrzeb Twojej firmy. Na wybór właściwej ma wpływ przede wszystkim to, do czego zamierzasz ją wykorzystać. Oznacza to, że inna taśma pakowa przyda Ci się do magazynu, w którym zamierzasz zabezpieczać nią duże i ciężkie ładunki paletowe, a nieco inna będzie dla Ciebie najlepsza w przypadku zaklejania kopert z dokumentacją w biurze. Duże znaczenie mają też warunki, w jakich zamierzasz jej używać, a najważniejsza w tym przypadku jest temperatura. Niektóre taśmy nie są przystosowane do pracy np. w temperaturach ujemnych.

Kolor ma znaczenie

Taśmy pakowe występują w kilku kolorach, choć najpopularniejsza pozostaje klasyczna brązowa lub transparentna. Jeśli jednak zamierzasz używać taśmy jako oznaczenia, by zaprowadzić porządek na magazynie lub wyróżnić swoje przesyłki, możesz zdecydować się na inną barwę – np. zieloną czy pomarańczową.

Rodzaj kleju

Wyróżnia się kilka typów kleju – akryl, syntetyczny i naturalny kauczuk. Ten parametr jest w wielu przypadkach najważniejszy i decyduje o tym, jaka taśma pakowa jest najlepsza.

Jaka taśma pakowa jest najlepsza? Poznaj jej najpopularniejsze rodzaje

Większość przedsiębiorców wybiera taśmę pakową, biorąc pod uwagę zastosowany w jej produkcji klej. Ten aspekt ma kluczowe znaczenie dla jakości zabezpieczenia ładunków, paczek i innych elementów, do których taśma pakowa jest wykorzystywana. Aby dowiedzieć się więc, jaka taśma pakowa jest najlepsza, sprawdź, jakie właściwości mają jej poszczególne rodzaje.

Taśma akrylowa – jakie ma zalety?

Najpopularniejszym typem taśmy pakowej jest wariant z klejem akrylowym. Świetnie nadaje się do zaklejania paczek i kopert – doskonale wiąże się z papierem i tekturą. Sprawdzi się przy lekkich opakowaniach. Taśma ta wyróżnia się dobrą kleistością i może być używana nawet do nieregularnych powierzchni. Co ważne, siła klejenia nie pogarsza się z biegiem czasu. Taśma wykonana jest z polipropylenu, który charakteryzuje się dobrą odpornością na wilgoć, kurz i uszkodzenia. Nie powinna być wykorzystywana w niskich temperaturach – traci w nich swoje właściwości. Doskonale sprawdza się w warunkach od 0℃ do +40℃.

Zalety taśmy pakowej z klejem akrylowym pozwalają na stosowanie jej w przypadku zabezpieczania lekkich paczek, dlatego świetnie sprawdza się np. w sklepach online czy wysyłkach indywidualnych. Może też być wykorzystana do oznakowania. Wyróżnia się kilka taśm pakowych akrylowych, a do najpopularniejszych rodzajów należą:

taśma akrylowa transparentna – zastosuj ją, jeśli zależy Ci na dyskretnym zabezpieczeniu opakowania,

taśma akrylowa brązowa – najpopularniejszy wariant, chętnie wykorzystywany w archiwach czy mniejszych magazynach,

kolorowe taśmy akrylowe – dzięki wykorzystaniu różnych barw taśmy można oznakować strefy w magazynie, ale też zabezpieczyć niewielką przesyłkę – pełni wówczas funkcję dekoracyjną,

taśmy pakowe ostrzegawcze – to taśmy z nadrukiem, które służą jako dodatkowe zabezpieczenie paczek. Pełnią ważną funkcję informacyjną – wystarczy jedno spojrzenie na opakowanie, aby dowiedzieć się, w którym pudełku są spakowane dokumenty lub czy w środku znajduje się towar, na który należy szczególnie uważać.

Taśma z klejem z kauczuku syntetycznego – dowiedz się, kiedy warto jej używać

Klej z kauczuku syntetycznego to cecha taśm Hot Melt. Wybierając je, możesz liczyć na świetną przyczepność i skuteczne sklejanie nawet cięższych opakowań. Wyróżniają się przede wszystkim dużym zakresem temperatury, w której zachowują swoje właściwości – możesz ich używać nawet przy -5℃. Oznacza to, że świetnie sprawdzą się w chłodniach, ale też do zabezpieczenia paczek przeznaczonych do wysyłki kurierskiej, szczególnie zimą. W ofercie naszego sklepu znajdziesz taśmy pakowe Hot Melt wyjątkowo odporne na rozciąganie i szkodliwe czynniki, takie jak wilgoć, promieniowanie UV i nagłe zmiany temperatury.

Taśmy z klejem z kauczuku naturalnego – przeznaczone do zadań specjalnych

Znana jako taśma Solvent, z klejem z kauczuku naturalnego, to zdecydowanie jedna z najlepszych taśm pakowych dostępnych na rynku. Wyróżnia się wyjątkową trwałością, ze względu na wykorzystaną do produkcji kleju żywicę. Zachowuje swoje właściwości w przedziale temperatur od -20℃ do +60℃, co pozwala na użytkowanie jej w niemal każdych warunkach. W związku z tym nawet w chłodniach nie straci swojej przyczepności. Doskonale wiąże się z tekturą, folią i papierem. Wykorzystywana jest często jako dodatkowe zabezpieczenie przesyłek paletowych przewożonych w trudnych warunkach. Taśmy pakowe Solvent są też odporne na działanie promieni UV, wilgoć i zabrudzenia.

Jaka taśma pakowa jest najlepsza?

Wiesz już, jakie rodzaje taśm wybierane są najczęściej. Zatem jaka taśma pakowa jest najlepsza? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Najlepsza taśma pakowa to ta, która jest całkowicie dopasowana do potrzeb Twojego biznesu.

Jeżeli poszukujesz taśmy do zabezpieczania lekkich przesyłek i opakowań na magazynie lub produktów, które pomogą Ci skutecznie je oznakować, taśmy akrylowe w zupełności wystarczą. Cięższe kartony lub te, które muszą znieść niższe temperatury, najlepiej zabezpieczyć taśmami Hot Melt. Jeżeli zaś poszukujesz akcesorium do zadań specjalnych, to szczególnie powinna zainteresować Cię taśma Solvent.

Najlepiej, jeśli w Twojej firmie znajdzie się kilka taśm pakowych, by w razie potrzeby użyć odpowiedniej. Nie będzie to duży wydatek dla Twojego przedsiębiorstwa, szczególnie jeśli zdecydujesz się zamówić je z naszej oferty – w naszym e-sklepie czekają na Ciebie taśmy pakowe w naprawdę atrakcyjnych cenach!

BlankProdukt dnia
Etykiety termiczne 25x50 mm 1000 szt. fi25
Etykiety termiczne 25x50 mm 1000 szt. fi25
10,00 zł 9,00 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 20x10 mm 2000 szt.
Etykiety termotransferowe 20x10 mm 2000 szt.
6,00 zł 5,20 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 2000 szt.
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 2000 szt.
5,90 zł 5,80 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 40x80 mm 500 szt.
Etykiety termotransferowe 40x80 mm 500 szt.
9,80 zł 8,60 zł
szt.
Kątownik tekturowy 60x60x4mm - L2000mm
Kątownik tekturowy 60x60x4mm - L2000mm
5,50 zł 3,80 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 10.000 szt.  fi76
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 10.000 szt. fi76
25,00 zł 22,00 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 7000 szt.  fi76
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 7000 szt. fi76
15,00 zł 14,80 zł
szt.
Kątownik tekturowy 60x60x3mm - L2000mm
Kątownik tekturowy 60x60x3mm - L2000mm
3,00 zł 2,60 zł
szt.
Etykiety termiczne 30x47 mm 1000 szt.
Etykiety termiczne 30x47 mm 1000 szt.
10,00 zł 9,80 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 28x10 mm 2000 szt.
Etykiety termotransferowe 28x10 mm 2000 szt.
6,20 zł 6,00 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 30x47 mm 1000 szt.
Etykiety termotransferowe 30x47 mm 1000 szt.
12,00 zł 11,00 zł
szt.
Etykiety termiczne 40x55 mm 1000 szt.
Etykiety termiczne 40x55 mm 1000 szt.
16,20 zł 14,60 zł
szt.
Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl