Blank

Jaka taśma do pakowania paczek jest najlepsza? Wyjaśniamy

Jaka taśma do pakowania paczek jest najlepsza? Wyjaśniamy

Sklepy internetowe zdominowały handel i nie ma w tym nic dziwnego. Tę wygodną formę zakupów wybiera coraz więcej konsumentów, a przedsiębiorstwa online rosną w siłę każdego dnia. Integralną częścią prowadzenia takiego biznesu, a szczególnie e-sklepu, jest wysyłka zamówień do klientów. Jednym z ważniejszych etapów procesu pakowania paczek do konsumentów jest ich poprawne zaklejanie. Służy do tego taśma pakowa, a wybór odpowiedniej nie jest wbrew pozorom oczywisty. Zatem jaka taśma do pakowania paczek sprawdzi się najlepiej? Jaki wpływ na Twoją firmę może mieć taśma? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym wpisie.

Prawidłowe pakowanie paczek – dlaczego ma znaczenie?

Niezależnie od tego, czy wysyłasz paczki prywatnie, czy to ważny obszar działania Twojej firmy, proces pakowania przesyłki jest kluczowy. Osoba, do której ma dotrzeć towar, liczy na to, że otrzyma go w całości. W związku z tym pudełko musi być odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniem jego zawartości, a jednym z najważniejszych elementów, które do tego służą, jest taśma pakowa.

Niepozorna taśma pełni ciekawe funkcje. Przede wszystkim skutecznie zabezpiecza paczkę przed przypadkowym otwarciem, do którego mogłoby dojść podczas transportu. Co więcej, chroni jej zawartość przed dostaniem się do środka kurzu, wilgoci czy innych zanieczyszczeń. W przypadku cięższych przesyłek taśma pakowa służy do zabezpieczenia kantów pudełka, aby te nie rozpadły się pod wpływem obciążenia.

Prawidłowo zapakowana i oklejona taśmą przesyłka prezentuje się estetycznie, co znacząco wpływa na atrakcyjność opakowania. Nie da się ukryć, że wywołuje to w odbiorcy pozytywne skojarzenia.

Jak taśma pakowa wpływa na rozwój przedsiębiorstwa?

Wybór taśmy pakowej jest często ignorowany przez przedsiębiorców – zupełnie niesłusznie. To akcesorium może nieść za sobą wiele korzyści dla firmy. W jaki sposób?

Taśma do pakowania paczek przede wszystkim zabezpiecza zawartość przesyłki – jeżeli dobrze ją dobierzesz, odbiorca otrzyma swój towar w nienagannym stanie, a to wzbudzi w nim zaufanie. Istnieje duża szansa, że powróci do Twojego e-sklepu na kolejne zakupy. Co więcej, konsumenci coraz większą uwagę zwracają na jakość opakowań i to, czy są solidne. Taśma pakowa może być też ważnym nośnikiem marketingowym. Co to oznacza? Jeżeli wybierzesz wyróżniający się na tle innych wariant, z pewnością nie umknie to uwadze odbiorcy.

Twoi klienci zwracają dużą uwagę na szczegóły i Twoje zaangażowanie w proces pakowania. Dlatego też, szczególnie jeśli wysyłasz do nich wrażliwe i podatne na zniszczenia artykuły, powinieneś wykorzystać specjalne taśmy pakowe ostrzegawcze, np. “Uwaga szkło”. To jasny sygnał dla konsumenta, że zawartość paczki jest dla Ciebie istotna i zależy Ci, aby przesyłka dotarła do niego w nienaruszonym stanie. Jest to istotne również dla firm kurierskich – istnieje duża szansa, że po zobaczeniu takiego sygnału kurier będzie nieco delikatniej obchodził się z paczką.

Taśma do pakowania paczek – jak wybrać odpowiednią?

Wybór taśmy pakowej nie powinien być przypadkowy. Rynek oferuje wiele wariantów, jednak nie każdy może sprawdzić się w przypadku Twojej firmy. Jaka taśma do pakowania paczek będzie zatem odpowiednia? Poniżej wyjaśniamy, na co musisz zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Przeznaczenie – do jakich paczek potrzebujesz taśmy?

Podstawowym kryterium wyboru odpowiedniej taśmy jest zdefiniowanie tego, do jakich przesyłek jej potrzebujesz. Niewielkie paczki z dość małymi artykułami lub koperty nie wymagają zastosowania bardzo mocnej taśmy. Znacznie solidniejszego i wytrzymalszego akcesorium potrzebujesz, jeżeli paczki są obciążone.

Wybór taśmy do pakowania paczek jest także uzależniony od warunków, w jakich zamierzasz je pakować, a także od tego, czy będą przewożone w niższych temperaturach. Dla Ciebie oznacza to, że jeżeli prowadzisz e-sklep z artykułami wymagającymi przewozu w chłodniach, potrzebujesz taśmy, która nie traci swoich właściwości w niższych temperaturach.

Wytrzymałość taśmy – dlaczego ma znaczenie?

Taśmy do pakowania przesyłek muszą być solidne i podołać ich ciężarowi. Zabezpieczenie opakowania tekturowego taśmą o zbyt słabej przyczepności może spowodować uszkodzenie go podczas transportu. Co więcej, taśma musi być też odporna na zrywanie.

Parametry techniczne

Z pewnością zależy Ci na tym, aby wybrane rozwiązanie było opłacalne dla Twojego biznesu. Zatem na pewno zwrócisz uwagę na długość taśmy. W niektórych sklepach ta wartość podawana jest w metrach, a w niektórych w yardach. Jeśli pakujesz dużo przesyłek, warto wybrać dłuższą taśmę. Musisz liczyć się jednak z tym, że będzie nieco cięższa. Akcesoria te różnią się między sobą też szerokością. Im większa paczka, tym wygodniej będzie ją zabezpieczać za pomocą szerszej taśmy.

Klej – najważniejszy parametr każdej taśmy

O funkcjonalności i zaletach taśm pakowych w dużej mierze decyduje wykorzystany do produkcji klej. Wyróżnia się więc taśmy akrylowe, z kauczuku syntetycznego i z kauczuku naturalnego.

Jaka taśma do pakowania paczek jest najlepsza? Wybierz odpowiedni rodzaj

Akcesoriów do zabezpieczania przesyłek jest wiele. O skuteczności taśmy w dużym stopniu decyduje rodzaj zastosowanego w procesie produkcyjnym kleju. Aby dowiedzieć się, jaka taśma do pakowania paczek jest najlepsza, poznaj dostępne na naszym rynku rodzaje.

Taśmy akrylowe – kiedy się sprawdzą?

Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów taśm są warianty z klejem akrylowym. Kiedy warto na nie postawić? Sprawdzą się do zabezpieczania niewielkich i stosunkowo lekkich przesyłek, przewożonych w dodatnich temperaturach. W chłodniach straciłyby swoje właściwości. Wyróżniają się dobrą przyczepnością i doskonale sklejają papier lub tekturę. Oznacza to, że możesz je wykorzystać np. do zaklejenia kopert z lekkim zamówieniem Twojego klienta. Występują w kilku wariantach kolorystycznych – możesz wybrać klasyczne, brązowe lub subtelne, transparentne. Opakowanie będzie estetycznie wykończone i skutecznie zabezpieczone. Jeżeli chcesz wyróżnić swoją paczkę i nadać jej wyjątkowego charakteru, wykorzystaj kolorowe taśmy pakowe na kleju akrylowym.

Taśma Hot Melt – czym się wyróżnia?

Poszukujesz akcesorium, które zabezpieczy nieco cięższe paczki? W takim razie zdecydowanie powinieneś wybrać taśmę z klejem kauczukowym syntetycznym, czyli Hot Melt. To doskonała propozycja dla firm, które pakują swoje paczki w nieco trudniejszych warunkach lub ich przesyłki muszą podróżować w chłodniach. Taśmy pakowe Hot Melt zachowują swoje właściwości w temperaturach ujemnych (do - 5℃). Co więcej, wyróżniają się lepszą przyczepnością niż taśmy na kleju akrylowym. Są też wytrzymalsze na rozciąganie, dzięki czemu pakowanie i zaklejanie paczek w pośpiechu nie powinno powodować ciągłego zrywania się ich z rolek. Zazwyczaj występują w wersji transparentnej lub brązowej.

Taśma Solvent – przeznaczona do zadań specjalnych

Wysyłka ciężkich paczek wymaga zastosowania szczególnych środków zabezpieczających. W tym przypadku doskonale sprawdzi się taśma pakowa z klejem z kauczuku naturalnego, zwana inaczej taśmą Solvent. To jedna z najbardziej wytrzymałych taśm dostępnych na rynku. Doskonale izoluje zawartość paczki przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak promienie UV, kurz czy wilgoć. Zachowuje swoje właściwości w skrajnie niskich i wysokich temperaturach, dzięki czemu możesz wykorzystać ją nawet do przewozu paczek w chłodniach lub zimą. Jest odporna na zrywanie i stanowi świetne zabezpieczenie większych gabarytów.

Taśmy ostrzegawcze – jaką funkcję pełnią w procesie pakowania przesyłek?

Solidne zaklejenie taśmą paczki do wysyłki to nie wszystko – warto dodatkowo ją zabezpieczyć. Jeżeli w asortymencie Twojego e-sklepu występują delikatne i kruche towary, warto wyposażyć się w taśmy ostrzegawcze, takie jak np. “Ostrożnie, szkło” – to dodatkowe zabezpieczenie, które jest jasnym sygnałem dla kuriera, że przesyłkę należy traktować delikatnie i nie układać na tym opakowaniu innych, ciężkich kartonów.

Taśmy ostrzegawcze występują w kilku wariantach. Poza oczywistą funkcją zabezpieczającą są też cennym nośnikiem informacji. Jeżeli do paczki wysłanej klientowi dołączasz kopertę z dokumentami, również warto ją oznaczyć dedykowaną taśmą z nadrukiem “Dokumenty”. W tym obszarze masz wiele możliwości – szeroki wybór rolek z przydatnymi nadrukami znajdziesz w naszym sklepie.

Jaka taśma do pakowania paczek sprawdzi się w Twojej firmie?

Wiesz już, jakie taśmy pakowe mogą przydać się w Twoim przedsiębiorstwie. Z pewnością jednak zastanawiasz się, jaka taśma do pakowania paczek jest warta wybrania? Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy od tego, jaki asortyment oferujesz w swoim przedsiębiorstwie i co wysyłasz swoim klientom.

W przypadku lekkich paczek, pakowanych w niewielkie pudełka lub koperty, wystarczające będą taśmy akrylowe. Nieco cięższe przesyłki warto zabezpieczyć mocniejszą i wytrzymalszą taśmą, czyli Hot Melt. Jeżeli zajmujesz się sprzedażą i dystrybucją ciężkich artykułów lub takich, które wymagają przewozu w trudnych warunkach, to jedynym słusznym wyborem pozostaje taśma Solvent.

Najlepsza taśma do pakowania paczek to taka, która jest całkowicie dopasowana do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa. Niemniej, w każdym przypadku warto wykorzystywać też taśmy ostrzegawcze – to dodatkowe zabezpieczenie, które może zapobiec przykrym w konsekwencji wypadkom podczas transportu.

Jeżeli asortyment Twojego e-sklepu jest dość szeroki i wysyłasz swoim klientom zróżnicowane pod względem gabarytów przesyłki, warto wyposażyć się w kilka rodzajów taśm. Wówczas bez trudu dopasujesz odpowiednią do każdego zamówienia. Wysokiej jakości taśmy pakowe znajdziesz oczywiście w ofercie naszego sklepu.

BlankProdukt dnia
Etykiety termiczne 25x50 mm 1000 szt. fi25
Etykiety termiczne 25x50 mm 1000 szt. fi25
10,00 zł 9,00 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 20x10 mm 2000 szt.
Etykiety termotransferowe 20x10 mm 2000 szt.
6,00 zł 5,20 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 2000 szt.
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 2000 szt.
5,90 zł 5,80 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 40x80 mm 500 szt.
Etykiety termotransferowe 40x80 mm 500 szt.
9,80 zł 8,60 zł
szt.
Kątownik tekturowy 60x60x4mm - L2000mm
Kątownik tekturowy 60x60x4mm - L2000mm
5,50 zł 3,80 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 10.000 szt.  fi76
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 10.000 szt. fi76
25,00 zł 22,00 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 7000 szt.  fi76
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 7000 szt. fi76
15,00 zł 14,80 zł
szt.
Kątownik tekturowy 60x60x3mm - L2000mm
Kątownik tekturowy 60x60x3mm - L2000mm
3,00 zł 2,60 zł
szt.
Etykiety termiczne 30x47 mm 1000 szt.
Etykiety termiczne 30x47 mm 1000 szt.
10,00 zł 9,80 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 28x10 mm 2000 szt.
Etykiety termotransferowe 28x10 mm 2000 szt.
6,20 zł 6,00 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 30x47 mm 1000 szt.
Etykiety termotransferowe 30x47 mm 1000 szt.
12,00 zł 11,00 zł
szt.
Etykiety termiczne 40x55 mm 1000 szt.
Etykiety termiczne 40x55 mm 1000 szt.
16,20 zł 14,60 zł
szt.
Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl