Blank

Jak zabezpieczyć paczkę ze szkłem? Poznaj skuteczny sposób!

Jak zabezpieczyć paczkę ze szkłem? Poznaj skuteczny sposób!

Obecnie – dzięki usługom kurierskim – można wysłać niemal wszystko. Zarówno sklepy online, jak i klienci indywidualni przesyłają różne produkty, a niektóre z nich są wyjątkowo podatne na uszkodzenia podczas transportu. Do szczególnie narażonych na zniszczenie artykułów zdecydowanie można zaliczyć szkło. Niemniej, szklane wyroby można przewozić, należy jednak wiedzieć, w jaki sposób zabezpieczyć paczkę z nimi. Czytaj dalej – podpowiadamy, jak to zrobić prawidłowo.

Dlaczego prawidłowe zapakowanie paczki jest tak istotne?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz sklep internetowy, czy wysyłasz komuś paczkę prywatnie, Twój odbiorca musi otrzymać jej zawartość w nienaruszonym stanie. To możliwe, pod warunkiem, że przesyłka będzie odpowiednio zapakowana i zabezpieczona. Pamiętaj, że paczka przebywa długą i wymagającą drogę. Setki kilometrów, przestawianie pudełek, trudne warunki na drodze – przesyłki są narażone na wiele sytuacji, które mogą wpłynąć na ich zawartość. Delikatne produkty, takie jak szkło lub ceramika, mogą się zniszczyć, a w efekcie – okazać się nawet bezużyteczne. To z kolei ogromna strata zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy.

Większy problem pojawia się, jeśli wysyłasz zamówienia do klientów swojej firmy. Wówczas każdy przypadek, w którym krucha zawartość paczki nie przetrwa podróży, działa na Twoją niekorzyść. Złe wrażenia, jakie będą towarzyszyły Twojemu klientowi, mogą skłonić go do pozostawienia negatywnej opinii dotyczącej usług Twojego przedsiębiorstwa, a nawet zupełnej rezygnacji z nich w przyszłości.

Wysyłka szkła – zacznij od wybrania firmy kurierskiej

Przygotowanie paczek do wysyłki nie jest prostym zadaniem, a pakowanie szkła to nie lada wyzwanie. Zanim jednak spakujesz swoją przesyłkę, warto zorientować się, która firma kurierska ją przyjmie. Wbrew pozorom nie jest to oczywista kwestia – wiele przedsiębiorstw nie podejmuje się transportu delikatnych towarów, takich jak szkło, porcelana i ceramika. Nie ma w tym nic dziwnego – na pewnym etapie podróży paczki do odbiorcy to właśnie na firmie kurierskiej spoczywa odpowiedzialność za przesyłkę – warto jednak zaznaczyć, że jedynie w oczach klienta. Przepisy prawa przewozowego chronią bowiem przedsiębiorstwa zajmujące się doręczaniem paczek. W związku z tym, w razie przykrego wypadku i uszkodzenia delikatnego towaru z reguły nie są one zobowiązane do wypłaty odszkodowań. Niemniej, firmy przewozowe nie chcą borykać się z takimi problemami, dlatego często nie podejmują się takich zleceń.

Tym samym to na nadawcy spoczywa obowiązek zabezpieczenia przesyłki, aby umożliwić bezproblemowy transport. Zatem pakując przesyłkę, musisz wziąć pod uwagę, że Twój odbiorca będzie mógł przedstawić Twojej firmie ewentualne roszczenia dotyczące uszkodzenia delikatnego artykułu.

Transport szkła – bądź świadomy ryzyka!

Droga, którą przebywają paczki, bywa bardzo dynamiczna i składa się z wielu etapów – obejmujących załadunki, przeładunki i rozładunki. Warto zaznaczyć, że pracownicy firm kurierskich działają pod ogromną presją czasu, w związku z czym sytuacja, w której paczka upada lub obija się o twarde podłoże, nie należy do rzadkości. Co prawda odpowiednie oznaczenie pakunku może nieco ograniczyć ryzyko uszkodzenia jego zawartości, ale niestety, nie ma gwarancji. Niemniej, czasem wystarczy chwila nieuwagi kuriera, by szkło zapakowane w pudełko się potłukło. Zatem każdą przesyłkę, w której wysyłasz szklane, ceramiczne lub porcelanowe wyroby należy w taki sposób zabezpieczyć, aby nawet przypadkowo nie dało się ich uszkodzić.

Wybór opakowania – co musisz o nim wiedzieć?

Opakowania wysyłkowe pełnią wiele istotnych funkcji, a jedną z najważniejszych – szczególnie w przypadku szkła – jest oczywiście solidne zabezpieczenie produktu, który wysyłasz. Jak wspomnieliśmy wyżej, zabezpieczenie paczki ze szkłem to Twoja odpowiedzialność. Dzięki temu możesz zminimalizować ryzyko uszkodzenia i uchronić jej zawartość przed:

– zniszczeniem przez przypadkowy upadek,

– zgubieniem na sortowniach,

– przygnieceniem,

– skutkami wstrząsów.

To jednak nie wszystko – opakowanie powinno być także estetyczne. Ta kwestia ma szczególne znaczenie, jeśli wysyłasz zamówienia do klientów swojego sklepu online. Opakowanie powinno zrobić na odbiorcy dobre wrażenie i sprawić, że zapamięta Twoją markę. Nie zapomnij o tym, że dostarczenie przesyłki Twojemu klientowi to ostatni etap Waszej transakcji. Dlatego też dopracuj swoje opakowania w najdrobniejszych detalach, tak aby razem z zawartością tworzyły spójną całość.

Jak zabezpieczyć paczkę ze szkłem? Praktyczne porady

Pakowanie szklanych i kruchych produktów wymaga szczególnej staranności. Nie można ich zabezpieczyć w standardowy dla innego typu artykułów sposób – wówczas na pewno ulegną uszkodzeniu. Dlatego też proces pakowania i zabezpieczenia paczki z delikatną zawartością jest znacznie dłuższy i wymaga dobrania odpowiednich produktów. Zatem, jak zabezpieczyć paczkę ze szkłem, aby w całości dotarła do odbiorcy? Przede wszystkim skompletuj niezbędne akcesoria. Oto ich krótki opis.

Opakowanie zewnętrzne – jak dobrać odpowiednie?

Wybranie właściwego opakowania nie jest wbrew pozorom prostym zadaniem. To ono w dużej mierze odpowiada za bezpieczeństwo zawartości. Najczęściej wybiera się więc solidne kartony, np. z tektury falistej, o ile wymiar przesyłanego produktu na to pozwala. Pamiętaj, że karton musi być dopasowany do rozmiaru Twojego szklanego wyrobu – nie może być zbyt duży. Problem pojawia się, gdy wysyłasz zróżnicowany asortyment. Wtedy jedynym sposobem, aby dobrze dopasować pudełko, nie wydając przy tym fortuny, jest wyposażenie się w półfabrykaty i samodzielnie stworzenie odpowiednich opakowań. To oszczędność, ponieważ zużywasz znacznie mniej wypełnień.

Zabezpieczenie szkła – jak zrobić to dobrze?

Zanim szklany produkt trafi do pudełka, należy go odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu należy użyć popularnych i łatwo dostępnych materiałów, takich jak np. folia bąbelkowa. To nic innego jak arkusze folii z bąbelkami wypełnionymi powietrzem. Materiał jest lekki i przede wszystkim tani. Pozwala na skuteczne zabezpieczenie kruchych i delikatnych produktów, nie obciążając przy tym paczki. To ważne ze względu na finalną wagę przesyłki. Wykorzystanie folii bąbelkowej sprawi, że szkło będzie bezpieczne i zyska odporność na zarysowania i przypadkowe uszkodzenie. Dużą zaletą związaną z zastosowaniem tego materiału jest to, że osoba pakująca może owinąć nim artykuł tyloma warstwami, ile uzna za stosowne.

Jedna paczka, wiele elementów

Może się zdarzyć, że w jednej paczce musisz wysłać więcej niż jeden kruchy produkt lub Twój artykuł składa się z kilku szklanych części. Jak zabezpieczyć taką paczkę ze szkłem? Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest owinięcie folią bąbelkową każdego przedmiotu oddzielnie i dodatkowe zabezpieczenie go tekturą. Takie niewielkie paczki można później spakować do jednego zbiorczego kartonu.

Wypełnienie – czy to konieczne?

Wykorzystanie folii bąbelkowej w celu zabezpieczenia szklanego wyrobu nie zwalnia Cię z obowiązku wypełnienia pustych przestrzeni w opakowaniu. Zawartość pudełka nie może swobodnie obijać się o ścianki kartonu, nawet jeśli jest solidnie owinięta folią bąbelkową. Do wypełnienia opakowania również możesz ją zastosować, choć na znaczeniu obecnie zyskują też inne materiały, np. papier.

Folia stretch – niezastąpiona do pakowania przesyłek

Jeśli Twój szklany produkt jest solidnie zabezpieczony i pusta przestrzeń paczki została wypełniona w taki sposób, że jej zawartość nie ma szans swobodnie przemieszczać się w środku, pora na kolejny etap pakowania – zabezpieczenie kartonu od zewnątrz. Niestety dość często pomija się ten krok, zupełnie niesłusznie. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie do tego znanej folii stretch. To niezwykle trwały materiał, który dodatkowo chroni paczkę przed wstrząsami i uderzeniami. Co więcej, zapakowana w ten sposób paczka wygląda estetycznie, co jest ważne z punktu widzenia Twojego klienta. W naszym sklepie znajdziesz zarówno transparentną, jak i czarną folię stretch.

Taśma pakowa – jaka będzie Ci potrzebna?

Choć zaklejenie paczki wydaje się dość oczywistą kwestią, często budzi wątpliwości. Na rynku występuje wiele taśm pakowych i nie zawsze wiadomo, które sprawdzą się najlepiej. Klasyczna taśma biurowa w tym przypadku absolutnie nie zda egzaminu. Potrzebujesz mocnej taśmy pakowej, która zabezpieczy przesyłkę w taki sposób, aby nie otworzyła się przypadkowo. To kolejna warstwa ochronna dla paczki, stanowiąca barierę przed kurzem lub wilgocią. Taśma pakowa, której użyjesz do zaklejenia przesyłki, musi mieć przede wszystkim skuteczny klej. Najlepiej zatem użyć taśm Hot Melt lub Solvent z klejem kauczukowym.

Jak zabezpieczyć paczkę ze szkłem? Oznacz ją!

W procesie wysyłki szklanych produktów zawsze istnieje ryzyko, że przesyłka uszkodzi się podczas transportu. Warto jednak wykorzystać wszystkie dostępne środki, by do tego nie doszło. W tym celu należy na opakowanie nakleić specjalne oznaczenie, np. “uwaga szkło”. Dzięki temu kurier wie, że w środku znajduje się kruchy artykuł i nie należy kłaść na pudełku innych paczek. Nie zwalnia Cię to jednak z obowiązku odpowiedniego zabezpieczenia zawartości pakunku!

Proces pakowania szklanych artykułów jest nieco dłuższy, jednak warto poświęcić czas, aby prawidłowo zabezpieczyć paczkę. To podstawa skutecznej wysyłki delikatnych produktów! Dzięki temu oszczędzisz sobie trudności z ewentualną reklamacją klienta i jego rozczarowaniem. Akcesoria niezbędne do solidnego zabezpieczenia szkła znajdziesz w bogatej ofercie naszego sklepu.

BlankProdukt dnia
Etykiety termiczne 25x50 mm 1000 szt. fi25
Etykiety termiczne 25x50 mm 1000 szt. fi25
10,00 zł 9,00 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 20x10 mm 2000 szt.
Etykiety termotransferowe 20x10 mm 2000 szt.
6,00 zł 5,20 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 2000 szt.
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 2000 szt.
5,90 zł 5,80 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 40x80 mm 500 szt.
Etykiety termotransferowe 40x80 mm 500 szt.
9,80 zł 8,60 zł
szt.
Kątownik tekturowy 60x60x4mm - L2000mm
Kątownik tekturowy 60x60x4mm - L2000mm
5,50 zł 3,80 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 10.000 szt.  fi76
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 10.000 szt. fi76
25,00 zł 22,00 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 7000 szt.  fi76
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 7000 szt. fi76
15,00 zł 14,80 zł
szt.
Kątownik tekturowy 60x60x3mm - L2000mm
Kątownik tekturowy 60x60x3mm - L2000mm
3,00 zł 2,60 zł
szt.
Etykiety termiczne 30x47 mm 1000 szt.
Etykiety termiczne 30x47 mm 1000 szt.
10,00 zł 9,80 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 28x10 mm 2000 szt.
Etykiety termotransferowe 28x10 mm 2000 szt.
6,20 zł 6,00 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 30x47 mm 1000 szt.
Etykiety termotransferowe 30x47 mm 1000 szt.
12,00 zł 11,00 zł
szt.
Etykiety termiczne 40x55 mm 1000 szt.
Etykiety termiczne 40x55 mm 1000 szt.
16,20 zł 14,60 zł
szt.
Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl