Blank

Etykieta na alkohol - jaka powinna być? Nasze rady i podpowiedzi!

Etykieta na alkohol - jaka powinna być? Nasze rady i podpowiedzi!

Estetyczna etykieta to jeden z najważniejszych elementów opakowania produktu. Zawiera niezbędne dla klienta informacje, które mogą przeważyć nad jego decyzją o zakupie. To samo dotyczy etykiet na alkohol. Zastanawiasz się, na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze? Jakie powinny być etykiety na butelkach z alkoholem? Dowiesz się tego w naszym dzisiejszym artykule!

Etykieta na alkohol? Odporna na temperaturę i kontakt z wodą

Zanim przystąpisz do wyboru etykiet na alkohol, zastanów się, w jakich warunkach będą przetrzymywany. Zamkniętą butelkę można wprawdzie przechowywać na półce w temperaturze pokojowej, jednak sytuacja zazwyczaj zmienia się przed jej otwarciem. Znaczną większość alkoholi podaje się w schłodzonej formie. Etykieta, którą wybierzesz, powinna być więc odporna na niską temperaturę - nawet taką, jaka panuje w zamrażarce. Co za tym idzie, istotna jest jej niska podatność na kontakt 

z wodą. Na pewno nie chcesz, żeby Twoja etykieta na butelkach z alkoholem rozmazywała się i stawała nieczytelna pod wpływem tak prozaicznych czynników. Poza jakością druku będzie w tej kwestii istotne także podłoże, na którym zostanie wykonana etykieta. Standardowa powierzchnia papierowa może się okazać w tym przypadku niewystarczająca. Zwróć uwagę na grubość materiału, jego skład oraz niezwykle ważną powłokę klejową.

Estetyczny i wyraźny zadruk

Etykieta na alkoholu lub jakimkolwiek innym produkcie pełni głównie rolę informacyjną. Znajdują się na niej niezbędne, istotne dla każdego klienta dane. Może to być skład produktu, jego data ważności, kod kreskowy, logo producenta oraz wiele innych. To niezwykle istotne, aby taka etykieta na alkoholu była estetycznie wykonana oraz wyraźna. Dobrze oznaczony produkt robi dużo lepsze wrażenie niż taki, przy którym nie postarano się o jego warstwę wizualną. Klient chętniej sięgnie po butelkę, na której wszystkie informacje zostały umieszczone w czytelny

i przejrzysty sposób. Ma to ogromne znaczenie niezależnie od tego, na jak dużą skalę produkujesz alkohol. Paradoksalnie zwłaszcza najmniejsze firmy powinny dbać o estetykę detali, jeśli chcą pozyskać szersze grono klientów.

Odpowiedni kształt i rozmiar

Może wydawać się to kwestią oczywistą, jednak warto o niej wspomnieć. Etykieta na alkohol, którą wybierzesz, powinna mieć odpowiednio dopasowany do butelki rozmiar oraz kształt. Zwracaj uwagę na wszystkie parametry, żeby uniknąć nieprzyjemnych rozczarowań i straty pieniędzy. Dobrze dobrana etykieta pozwoli Ci z kolei uzyskać ciekawy efekt wizualny. Warto dokładnie przemyśleć jej wygląd, aby skutecznie przyciągała uwagę klienta. Pamiętaj, że etykiety nie muszą być kwadratowe lub prostokątne. Jest to najczęściej wybierane rozwiązanie, ale czy najlepsze dla Ciebie? Zapoznaj się z możliwymi wariantami etykiet, aby wybrać takie, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. Możesz wybierać w kształtach

i kolorach, dzięki czemu stworzysz produkt wyróżniający się na tle innych.

Druk termiczny czy termotransferowy?

Wyróżnia się dwa główne rodzaje druku etykiet: termiczny oraz termotransferowy. Większość nowoczesnych modeli drukarek pozwala na korzystanie z obu wariantów. Który będzie lepszy do drukowania etykiet na alkohol? W tym celu polecamy druk termotransferowy, który cechuje się dłuższą odpornością na działanie czynników zewnętrznych i jest po prostu trwalszy. Cechuje się także dużo większą uniwersalnością i można stosować go na różnego rodzaju podłożach. Druk termiczny pozwala wprawdzie na wykonanie etykiet w wysokiej jakości, jednak warto pamiętać, że ma on tendencję do zanikania. Destrukcyjnie działają na niego promienie słoneczne oraz wysoka temperatura. Druk termiczny jest też mniej odporny na ścieranie, zmywanie oraz inne, niekorzystne warunki zewnętrzne. 

Jaką kalkę wybrać do druku etykiet na alkohol?

Jeśli jesteś w posiadaniu odpowiedniej drukarki i decydujesz się na samodzielne drukowanie etykiet, możesz zastanawiać się, jaką kalkę wybrać. Najczęściej spotkasz się z opcją woskową, żywiczną oraz woskowo-żywiczną. Która z nich jest najlepsza do zadruku etykiet na alkohol? Optymalnym wyborem będzie postawienie na kalkę woskowo-żywiczną. Łączy ona trwałość kalki żywicznej z korzystną ceną wariantu woskowego. Nie jest to oczywiście jedyne słuszne rozwiązanie. 

W przypadku zadruku etykiet papierowych można użyć zwykłej kalki woskowej. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wykonany przy jej użyciu nadruk nie jest odporny na wodę oraz czynniki zewnętrzne. Z kolei wykorzystanie kalki żywicznej jest wysoce nieekonomicznym rozwiązaniem dla etykiet tego typu.

Jakie dane umieścić na etykiecie alkoholu?

Co powinno znaleźć się na etykiecie alkoholu? Nie istnieje jedna, poprawna odpowiedź na takie pytanie. W zależności od produktu oraz specyfiki sprzedaży, zawarte na etykiecie informacje będą ulegać zmianie. Najważniejsze jest jednak, aby umieścić na nich wszystko to, co powinien wiedzieć klient. Może to być na przykład krótki opis, skład, wartości energetyczne, procentowa ilość alkoholu i data przydatności. Informacji na etykiecie alkoholu nie powinno być ani za dużo, ani za mało. Całą treść należy skonstruować tak, aby była przyjazna i zrozumiała dla klienta. Ciekawym detalem może okazać się umieszczenie na etykiecie informacyjnej loga firmy. Wszelka kreatywność mile widziana.

Jakość etykiet a ich cena

Jeśli chcesz, aby Twoje etykiety wyglądały dobrze, musisz zainwestować. Ale jak dużo? Czy im droższe wykonanie etykiety, tym większa korzyść dla Twojego produktu? Niekoniecznie. Warto zachować zdrowy rozsądek i stawiać na rozwiązania ekonomiczne, które będą równocześnie odznaczały się zadowalającą jakością. Etykieta na alkoholu musi być wyraźna i estetyczna oraz wytrzymała. Aby osiągnąć taki efekt, nie potrzebujesz kupować najdroższych materiałów. Zawsze jednak stawiaj na sprawdzonych producentów oraz sklepy, które cieszą się dobrą renomą. Dobrą firmę poznasz po fachowej obsłudze, która z przyjemnością udzieli Ci wielu cennych rad.

Etykieta na alkoholu jest wizytówką Twojej firmy. Warto zadbać o to, aby wyglądała estetycznie i przyciągała wzrok klienta. Wysoka jakość wydruku oraz trwałość etykiety powinny być dla Ciebie kwestiami kluczowymi. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą uda Ci się oznaczyć Twoje produkty w należyty sposób. Serdecznie zapraszamy Cię do naszego sklepu. Znajdziesz tam samoprzylepne etykiety, kalki termotransferowe, drukarki etykiet oraz inne niezbędne elementy wyposażenia Twojej firmy. Dodatkowo jesteśmy do Twojej pełnej dyspozycji. Posłużymy Ci fachową radą oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Mamy nadzieję, że z nasza pomocą uda Ci się stworzyć idealny etykiety na alkohol i nie tylko!

BlankProdukt dnia
Etykiety termiczne 25x50 mm 1000 szt. fi25
Etykiety termiczne 25x50 mm 1000 szt. fi25
10,00 zł 9,00 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 20x10 mm 2000 szt.
Etykiety termotransferowe 20x10 mm 2000 szt.
6,00 zł 5,20 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 2000 szt.
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 2000 szt.
5,90 zł 5,80 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 40x80 mm 500 szt.
Etykiety termotransferowe 40x80 mm 500 szt.
9,80 zł 8,60 zł
szt.
Kątownik tekturowy 60x60x4mm - L2000mm
Kątownik tekturowy 60x60x4mm - L2000mm
5,50 zł 3,80 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 10.000 szt.  fi76
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 10.000 szt. fi76
25,00 zł 22,00 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 7000 szt.  fi76
Etykiety termotransferowe 26x12 mm 7000 szt. fi76
15,00 zł 14,80 zł
szt.
Kątownik tekturowy 60x60x3mm - L2000mm
Kątownik tekturowy 60x60x3mm - L2000mm
3,00 zł 2,60 zł
szt.
Etykiety termiczne 30x47 mm 1000 szt.
Etykiety termiczne 30x47 mm 1000 szt.
10,00 zł 9,80 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 28x10 mm 2000 szt.
Etykiety termotransferowe 28x10 mm 2000 szt.
6,20 zł 6,00 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 30x47 mm 1000 szt.
Etykiety termotransferowe 30x47 mm 1000 szt.
12,00 zł 11,00 zł
szt.
Etykiety termiczne 40x55 mm 1000 szt.
Etykiety termiczne 40x55 mm 1000 szt.
16,20 zł 14,60 zł
szt.
Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl