Blank

Cytrynówka – sprawdź, jak powinna przedstawiać się jej etykieta

Cytrynówka – sprawdź, jak powinna przedstawiać się jej etykieta

Naklejki produktowe na butelkach to znak rozpoznawczy każdego wyrobu alkoholowego. Na swój sposób stanowią zwieńczenie dzieła. Doskonałym przykładem może być cytrynówka i jej etykieta. Do wykonania nalepki należy przyłożyć dużą wagę. Nie mniejszą, nie przy produkcji samego trunku. Jak zatem sporządzić projekt, który wyróżni produkt, a jednocześnie będzie zgody z przepisami? Czytaj dalej, a przekonasz się, że to proste.

Dlaczego cytrynówka musi zawierać etykietę?

Każdy wyrób wykonywany w warunkach domowych musi posiadać własną naklejkę oznaczeniową. Nie inaczej jest w przypadku wódki lub nalewki sporządzanej z cytryn. Produkując cytrynówkę, jej etykieta ma ogromne znaczenie dla osób zainteresowanych Twoim towarem, wszak to właśnie z niej mogą dowiedzieć się najważniejszych informacji na temat trunku.

Trzeba przy tym pamiętać, że nalepka produktowa jest jednym z wielu narzędzi marketingowych. Nawet najsmakowitszy wyrób nie odniesie sukcesu, jeśli butelka nie zostanie opatrzona rzucającą się w oczy etykietą. Unikatowa oprawa może sprawdzić cuda. Nieprzypadkowo najczęściej sięgamy po przyjemne w odbiorze i profesjonalne produkty. A co więcej, możliwość błyskawicznej identyfikacji zawartości dzięki właściwemu oznaczeniu, pozwala uniknąć problematycznych sytuacji. Nierzadko zdarza się, iż posiadając nieoznaczone butelki, nie wiadomo, co zawiera konkretna z nich. Etykieta to zatem nieoceniony element spełniający swoje zadanie na wiele sposobów.

Etykieta na cytrynówkę – jak ją wykonać?

Etykieta umieszczona na cytrynówce powinna spełniać kilka wymogów. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że butelka z zawartością trunku bardzo często przechowywana jest w lodówce. Co za tym idzie, naklejka musi być odporna na oddziaływanie niższej temperatury, która mogłaby prowadzić do powolnego niszczenia lub odklejenia. Dlatego też warto uwzględnić m.in. wodoodporne oznaczenia z papieru samoprzylepnego.

Kolejna kwestia to jakość druku. Chcąc zyskać pewność, że z czasem naklejka nie zostanie wybrakowana, postaw na technologię termotransferową. Barwnik nanoszony na etykietę jest odporny na wilgoć, temperaturę i światło. Co ważne, możesz wykorzystać różne nośniki. Sprawdzą się zarówno tworzywa sztuczne, jak i papier termiczny. Tym samym zrealizujesz każdy projekt zgodny z przygotowanym wcześniej pomysłem, który odpowie indywidualnym potrzebom.

Wybierz odpowiednie urządzenia do produkcji etykiety na cytrynówkę

Projekt etykiety na cytrynówkę to połowa drogi do sukcesu. Niezależnie, czy nalepki będą produkowane na większą lub mniejszą skalę, nie obejdzie się bez urządzenia w postaci specjalnej drukarki umożliwiającej wykorzystanie metody termotransferowej. Na rynku nie brakuje różnorodnych rodzajów, które z łatwością dostosujesz do własnych preferencji.

Specyfikacja sprzętu powinna być dopasowana do spodziewanej jakości wydruku. Najlepsze rezultaty uzyskasz, użytkując model pozwalający na druk w jak największej rozdzielczości. Uwzględnij też prędkość działania. Ten parametr jest szczególnie ważny, gdy etykiety wykonywane są dla wyrobów szeroko dystrybuowanych. Liczy się wówczas optymalizacja czasu pracy. Nie możesz także zapominać o rozmiarach drukarki dostosowanych do miejsca, w którym będzie pracować.

Cytrynówka a etykieta – te informacje są niezbędne

Design etykiety, który skutecznie przyciągnie uwagę klientów to jedna strona medalu. Całość musi być sporządzona zgodnie z wszelkimi wytycznymi narzuconymi przez prawo polskie i europejskie. Prawidłowe oznakowanie produktu daje pewność, iż każda osoba ma do czynienia z artykułem najwyższej jakości, a producent w żaden sposób nie wprowadza w błąd.

Co zatem powinno znaleźć się na etykiecie? Koniecznością jest nazwa towaru, dane dotyczące producenta, data wytworzenia i przydatności do spożycia, masa netto, sposób serwowania oraz przechowywania, wykaz alergenów, czy też rzeczywista zawartość alkoholu wyrażona w procentach.

Wymienione informacje należy przedstawić w języku polski, czytelnie i zrozumiale. Tylko wtedy konsument zyska świadomość tego, co nabywa, a także gwarancję, iż wytwórca jest w pełni rzetelny.

Wykonanie etykiety na cytrynówkę nie musi być trudnym zadaniem. Realizację projektu ułatwi Ci asortyment naszego sklepu internetowego. Odnajdziesz w nim różnorodne drukarki termotransferowe, etykiety samoprzylepne, kalki oraz inne materiały eksploatacyjne. Poznaj wszystkie propozycje i zdecyduj, czego potrzebujesz.

BlankProdukt dnia
Rolki termiczne 57x30m
Rolki termiczne 57x30m
1,88 zł
szt.
Rolki termiczne 57x20m
Rolki termiczne 57x20m
1,50 zł
szt.
Rolki samokopiujące do kas 57x20 m:
Rolki samokopiujące do kas 57x20 m:
3,19 zł
szt.
Etykiety termiczne 20x10 mm 2000 szt.
Etykiety termiczne 20x10 mm 2000 szt.
7,00 zł 6,60 zł
szt.
Etykiety termiczne 26x12 mm 2000 szt.
Etykiety termiczne 26x12 mm 2000 szt.
7,10 zł 6,90 zł
szt.
Etykiety termiczne 28x10mm 2000 szt.
Etykiety termiczne 28x10mm 2000 szt.
7,10 zł 6,90 zł
szt.
Etykiety termiczne 30x40 mm 1000 szt.
Etykiety termiczne 30x40 mm 1000 szt.
12,00 zł
szt.
Etykiety termiczne 30x100 mm 500szt
Etykiety termiczne 30x100 mm 500szt
15,00 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 20x10 mm 2000 szt.
Etykiety termotransferowe 20x10 mm 2000 szt.
6,00 zł 5,20 zł
szt.
Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl