Blank

Jakie taśmy najlepiej nadają się do pakowania przesyłek?

Jakie taśmy najlepiej nadają się do pakowania przesyłek?

Dobrze dobrana taśma pakowa stanowi kropkę nad i każdej paczki, chociaż zwykle nie poświęca się jej wiele uwagi. To błąd, który może skutkować uszkodzeniem opakowania i jego zawartości, a także znacznie utrudnić życie – a konkretnie dostanie się do zawartości paczki – odbiorcy. Na co zatem zwracać uwagę, wybierając taśmę do pakowania przesyłek? Jakie produkty sprawdzają się najlepiej? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Standardowe taśmy pakowe akrylowe

Najpopularniejszym rodzajem taśmy pakowej samoprzylepnej jest taśma wykonana z odpornego na uszkodzenia, wilgoć i skrajne temperatury polipropylenu z klejem akrylowym. Zapewnia on doskonałą przyczepność do różnych powierzchni, w tym kartonu, papieru czy folii. Taśmy akrylowe doskonale sprawdzają się w przypadku paczek lekkich i o średniej masie – powszechnie używa się ich w biurach, magazynach i prywatnych domach. 

Produkty do zadań specjalnych

Ciężkie paczki i przesyłki narażone na trudne warunki (ekstremalne temperatury, promieniowanie słoneczne, duże zawilgocenie) wymagają taśmy pakowej do zadań specjalnych. W takich przypadkach proponujemy taśmy z warstwą klejącą z kauczuku naturalnego, zwane też solventowymi, lub syntetycznego – hot melt. Klej kauczukowy charakteryzuje się wysoką adhezyjnością i odpornością, dlatego tego typu taśmy stosuje się do zabezpieczania ciężkich pakunków i paczek wystawionych na działanie niekorzystnych czynników.

Taśmy kolorowe i z napisem

Poza parametrami technicznymi warto zwrócić uwagę także na estetyczne i praktyczne walory taśmy pakowej. Produkty te dostępne są w szerokiej gamie kolorów i wzorów, dzięki czemu możesz łatwo wyróżnić swoją paczkę. W przypadku przesyłek delikatnych rozważ zastosowanie taśmy z odpowiednim napisem, np.:

  • „Ostrożnie szkło”;
  • „Dokumenty w środku”;
  • „Góra” w połączeniu z nadrukiem strzałki;
  • „Przy odbiorze sprawdzić zawartość przesyłki w obecności przewoźnika”.

Taśma może pełnić także funkcję reklamową – gdy zawiera napis „Promocja” lub logo firmy.

Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl