Blank

Do czego wykorzystuje się etykiety termiczne?

Do czego wykorzystuje się etykiety termiczne?

Etykiety termiczne należą do najtańszych i najszerzej wykorzystywanych oznaczeń rozmaitych produktów. Trudno wyobrazić sobie bez nich funkcjonowanie wielu branż. Czym się wyróżniają, jak powstają i do czego są najczęściej wykorzystywane? Odpowiedź na powyższe pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym wpisie.

Czym charakteryzują się etykiety termiczne?

Do wydruku etykiet termicznych niezbędna jest drukarka termiczna oraz specjalny termoczuły papier, który wybarwia się pod wpływem wysokiej temperatury. Powstałe w ten sposób etykiety są monochromatyczne (czarno-białe), wyraźne i czytelne, a ich produkcja jest szybka, ekonomiczna i nie generuje żadnych odpadów. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu wydruki są mało odporne na upływ czasu, działanie promieni słonecznych i uszkodzenia mechaniczne (np. potarcia) – dość szybko blakną, dlatego nie nadają się na produkty o długim okresie użytkowania lub wystawione na działanie czynników zewnętrznych. Do czego zatem się ich używa? Oto podstawowe zastosowania.

Najważniejsze zastosowania

Etykiety termiczne doskonale sprawdzają się do oznaczania produktów spożywczych o krótkiej dacie przydatności, takich jak mięso, pieczywo, warzywa i owoce czy nabiał – są zatem niezbędne w sklepach, hurtowniach i magazynach, także do oznaczania opakowań zbiorczych. Często stosuje się je w branży logistycznej i transportowej, naklejając na listach, przesyłkach i paczkach. Dobrze sprawdzają się jako bilety i rachunki czy listy przewozowe, a niewielkie rozmiary drukarek termicznych sprawiają, że etykiety drukowane tą techniką są często używane przez pracowników terenowych – kontrolerów, bileterów czy kasjerów. Z powodzeniem wykorzystuje się je na wszelkich produktach szybko rotujących, w przypadku których wysoka trwałość naklejki nie ma większego znaczenia. Duży wybór etykiet termicznych sprawia, że łatwo dobrać je w zależności od planowanego zastosowania.

Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl