Blog

Blank W jaki sposób wytwarza się etykiety ubraniowe?
W jaki sposób wytwarza się etykiety ubraniowe?

Każde ubranie, czy mówiąc szerzej – wyrób włókienniczy – zgodnie z przepisami Unii Europejskiej musi być opatrzone etykietą zawierającą konkretne dane, przede wszystkim skład surowcowy. Ponadto na wszywkach i przywieszkach producenci umieszczają informacje o rozmiarze, metodach pielęgnacji, a także logo firmy, kod kreskowy i miejsce produkcji. Często na jednej sztuce odzieży znajdziemy kilka etykiet. Niektóre są wszyte na stałe (to tzw. wszywki tekstylne), inne doczepione za pomocą sznureczka (przywieszki kartonowe). W tym wpisie przybliżymy metody ich wytwarzania.

czytaj całość »
Blank Jak działają skanery kodów kreskowych?
Jak działają skanery kodów kreskowych?

Skanery kodów kreskowych znacznie ułatwiają i przyspieszają pracę w sklepach, magazynach, archiwach, bibliotekach, biurach czy firmach logistycznych – trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie tych miejsc bez wymienionych urządzeń. Nie każdy jednak wie, na jakiej zasadzie działają takie czytniki. Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

czytaj całość »
Blank Na jakie sposoby można wykorzystać tuleje tekturowe?
Na jakie sposoby można wykorzystać tuleje tekturowe?

Na pierwszy rzut oka dość niepozorne tuleje kartonowe znajdują zaskakująco wiele zastosowań. Są niezbędne w branży transportowej i logistycznej, do zabezpieczania wielu różnych przedmiotów w sklepach, magazynach i archiwach, sprawdzają się także w przemyśle spożywczym. Tuby z tektury wyróżnia odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak uderzenia i zgniecenie, lekkość i przystępna cena. Ponadto są w pełni biodegradowalne i ekologiczne – w większości pochodzą bowiem z recyklingu. Sprawdź, do czego mogą się przydać!

czytaj całość »
Blank Jak powstają etykiety produktowe?
etykieta na słoiku

Etykiety produktowe to oznaczenia, jakie widnieją na opakowaniu każdego produktu. Zawierają najważniejsze z punktu widzenia klienta informacje, dlatego tak ważne jest, by były wyraźne, czytelne i odpowiednio trwałe. Etykiety można podzielić na wiele rodzajów w zależności od zastosowanego materiału (papier lub folia), kleju, rozmiaru, koloru czy kształtu. Jeśli chodzi o technikę wydruku, wyróżniamy dwa główne typy: etykiety termiczne i termotransferowe, a proces ich wytwarzania przebiega nieco inaczej. W tym wpisie przedstawimy, jak powstają oba rodzaje.

czytaj całość »
Blank Charakterystyka i zastosowania etykiet plombowych
Charakterystyka i zastosowania etykiet plombowych

Etykiety plombowe, zwane też etykietami VOID, są niezastąpione jako naklejki gwarancyjne, a ich zastosowanie podnosi zaufanie klientów do wyrobów danej marki, chroniąc ich – a także producenta – przed próbami manipulacji. Nadają się również do zabezpieczania poufnych dokumentów, ponieważ dostarczają informacji o każdej próbie ich otwarcia. Jak wyglądają i na jakiej zasadzie działają etykiety plombowe oraz gdzie znajdują zastosowanie? O tym będzie ten wpis.

czytaj całość »
Blank Do czego wykorzystuje się etykiety termiczne?
Do czego wykorzystuje się etykiety termiczne?

Etykiety termiczne należą do najtańszych i najszerzej wykorzystywanych oznaczeń rozmaitych produktów. Trudno wyobrazić sobie bez nich funkcjonowanie wielu branż. Czym się wyróżniają, jak powstają i do czego są najczęściej wykorzystywane? Odpowiedź na powyższe pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym wpisie.

czytaj całość »
Blank Jakie taśmy najlepiej nadają się do pakowania przesyłek?
Jakie taśmy najlepiej nadają się do pakowania przesyłek?

Dobrze dobrana taśma pakowa stanowi kropkę nad i każdej paczki, chociaż zwykle nie poświęca się jej wiele uwagi. To błąd, który może skutkować uszkodzeniem opakowania i jego zawartości, a także znacznie utrudnić życie – a konkretnie dostanie się do zawartości paczki – odbiorcy. Na co zatem zwracać uwagę, wybierając taśmę do pakowania przesyłek? Jakie produkty sprawdzają się najlepiej? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

czytaj całość »
Blank Jakie techniki druku wykorzystuje się przy produkcji etykiet?
Jakie techniki druku wykorzystuje się przy produkcji etykiet?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów etykiet – można podzielić je ze względu na rozmiar, materiał, z jakiego zostały wykonane, kształt, sposób identyfikacji czy przeznaczenie. Jeśli jednak chodzi o technikę wydruku, najczęściej spotyka się dwa typy: etykiety termiczne i termotransferowe. Czym się różnią i gdzie znajdują zastosowanie? Opowiemy o tym w dzisiejszym wpisie.

czytaj całość »
Blank Jak działa drukarka termotransferowa?
Jak działa drukarka termotransferowa?

Drukarki termotransferowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne – znajdują zastosowanie przy wydruku różnego rodzaju etykiet, oznakowań, tabliczek znamionowych, które odznaczają się wysoką trwałością. Na czym polega zasada działania drukarki termotransferowej? Urządzenie to wykorzystuje specjalną taśmę barwiącą, zwaną często kalką termotransferową. Głowica drukarki rozgrzewa się do wysokiej temperatury i dociska taśmę do zadrukowywanego materiału. Pod wpływem ciepła pigment znajdujący się w kalce zostaje uwolniony, a docisk głowicy sprawia, że zostaje przeniesiony na zadrukowywaną powierzchnię.

czytaj całość »
Blank Jaka taśma do pakowania paczek jest najlepsza? Wyjaśniamy
Jaka taśma do pakowania paczek jest najlepsza? Wyjaśniamy

Sklepy internetowe zdominowały handel i nie ma w tym nic dziwnego. Tę wygodną formę zakupów wybiera coraz więcej konsumentów, a przedsiębiorstwa online rosną w siłę każdego dnia. Integralną częścią prowadzenia takiego biznesu, a szczególnie e-sklepu, jest wysyłka zamówień do klientów. Jednym z ważniejszych etapów procesu pakowania paczek do konsumentów jest ich poprawne zaklejanie. Służy do tego taśma pakowa, a wybór odpowiedniej nie jest wbrew pozorom oczywisty. Zatem jaka taśma do pakowania paczek sprawdzi się najlepiej? Jaki wpływ na Twoją firmę może mieć taśma? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym wpisie.

czytaj całość »
Blank Jaka taśma pakowa jest najlepsza? Rozwiewamy wątpliwości
Jaka taśma pakowa jest najlepsza? Rozwiewamy wątpliwości

Taśma pakowa jest jednym z najpopularniejszych produktów wykorzystywanych do zabezpieczania przesyłek i ładunków. To niezbędne akcesorium, znajdujące zastosowanie zarówno w magazynach, jak i sklepach internetowych oraz wszystkich przedsiębiorstwach, które zajmują się transportowaniem towarów. Taśma taśmie jednak nierówna – wybór odpowiedniej ma wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa przesyłek. Zatem jaka taśma pakowa jest najlepsza? Jak dobrać odpowiednią, by była dopasowana do potrzeb Twojej firmy? Czytaj dalej – przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik.

czytaj całość »
Blank Jaki czytnik kodów kreskowych warto wybrać? Poznaj naszego faworyta
Jaki czytnik kodów kreskowych warto wybrać? Poznaj naszego faworyta

Obecnie kody kreskowe występują w niemal każdym obszarze działalności – handel, produkcja czy wszelkiego rodzaju magazyny nieustannie z nich korzystają. Do odczytania informacji zawartych na nalepkach z kodem służy specjalny czytnik kodów kreskowych. Okazuje się, że to niezbędny sprzęt zarówno w sklepach, jak i na dużych halach produkcyjnych, znacznie ułatwiający codzienną pracę. Wybór odpowiedniego urządzenia nie jest jednak łatwy. Na co musisz zwrócić szczególną uwagę, decydując się na skaner? Czytaj dalej – przygotowaliśmy garść przydatnych wskazówek.

czytaj całość »
Blank Jak zabezpieczyć paczkę ze szkłem? Poznaj skuteczny sposób!
Jak zabezpieczyć paczkę ze szkłem? Poznaj skuteczny sposób!

Obecnie – dzięki usługom kurierskim – można wysłać niemal wszystko. Zarówno sklepy online, jak i klienci indywidualni przesyłają różne produkty, a niektóre z nich są wyjątkowo podatne na uszkodzenia podczas transportu. Do szczególnie narażonych na zniszczenie artykułów zdecydowanie można zaliczyć szkło. Niemniej, szklane wyroby można przewozić, należy jednak wiedzieć, w jaki sposób zabezpieczyć paczkę z nimi. Czytaj dalej – podpowiadamy, jak to zrobić prawidłowo.

czytaj całość »
Blank Jak zabezpieczyć paczkę do wysyłki? Zobacz, jakie to proste!
Jak zabezpieczyć paczkę do wysyłki? Zobacz, jakie to proste!

Wysyłka produktów do klientów jest jednym z najważniejszych obszarów działalności przedsiębiorstw online. Choć pakowanie paczek może wydawać się banalnie proste i oczywiste, to w istocie wcale takie nie jest. Zamówienia pokonują bowiem długą drogę – to skomplikowany proces logistyczny, podczas którego zapakowane dobra są narażone na poważne uszkodzenia. Można jednak zminimalizować to ryzyko poprzez optymalizację pakowania zamówień. Zatem jak zabezpieczyć paczkę przeznaczoną do wysyłki? W poniższym artykule podpowiadamy, jakimi zasadami musisz się kierować, by paczka dotarła do klienta w całości.

czytaj całość »
Blank Jak pakować paczki do wysyłki? Dowiedz się, jak zrobić to dobrze!
Jak pakować paczki do wysyłki? Dowiedz się, jak zrobić to dobrze!

W ciągu ostatnich lat handel przeszedł niemałą rewolucję i na stałe przeniósł się do Internetu. Kupowanie online ma wiele zalet, a konsumenci coraz chętniej korzystają z jego dobrodziejstw. Produkt i jego jakość to czynniki bardzo ważne, jednak okazuje się, że to nie wszystko, co przekonuje klienta do zakupów w Twoim sklepie. W dobie wszechobecnej – i nawet nieco agresywnej konkurencji – ogromne znaczenie ma też sposób pakowania paczek, które są integralną częścią e-sklepów. Dlaczego opakowanie to “być albo nie być” Twojej firmy? Jak pakować paczki do wysyłki, aby klient zapamiętał Twój sklep i do niego wrócił? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym wpisie.

czytaj całość »
Blank Folia HDPE – co to jest i co warto o niej wiedzieć? Sprawdzamy!
Folia HDPE – co to jest i co warto o niej wiedzieć? Sprawdzamy!

Folia polietylenowa to produkt o szerokim zastosowaniu. Jednym z jej rodzajów jest folia HDPE, która cechuje się naprawdę dużą wytrzymałością. Zastanawiasz się, co to takiego i jakie jest jej zastosowanie? Tego właśnie dowiesz się, czytając nasz dzisiejszy artykuł – przyjrzymy się w nim bliżej folii HDPE i jej wszystkim właściwościom. Dowiesz się z niego również, jakie produkty opakowaniowe powstają z folii HDPE, a także, jakie cechy odróżniają ją od folii LDPE i MDPE.

czytaj całość »
Blank Zobacz, jak poprawnie pakować przedmioty w folię bąbelkową!
Zobacz, jak poprawnie pakować przedmioty w folię bąbelkową!

Folia bąbelkowa to produkt doskonale znany każdemu — zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jest jednym ze skutecznych sposobów na zabezpieczenie wielu przedmiotów, np. przed wysyłką lub podczas przeprowadzki. W rzeczywistości jej zastosowanie jest znacznie szersze i wykorzystywana jest w wielu branżach. Czy wiesz jednak, jak poprawnie używać folii bąbelkowej i jak pakować w nią konkretne artykuły? Czytaj dalej i poznaj nasze wskazówki!

czytaj całość »
Blank Jak działa i do czego służy folia stretch? Odpowiadamy!
Jak działa i do czego służy folia stretch? Odpowiadamy!

Folia stretch to produkt, który wielu osobom kojarzy się z magazynem lub sklepem. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż jest to materiał o szerokim zastosowaniu. Co warto wiedzieć na jej temat? Jak działa folia stretch i jakie jest jej zastosowanie? Czytaj dalej, a znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

czytaj całość »
Blank Kątowniki tekturowe do palet – czym są i do czego służą? Sprawdzamy!
Kątowniki tekturowe do palet – czym są i do czego służą? Sprawdzamy!

Tektura to uniwersalny i wytrzymały materiał, z którego powstają rozmaite artykuły, wykorzystywane na wiele sposobów. Na jego korzyść przemawia szereg właściwości, które czynią tekturę świetnym tworzywem. Opakowania, pudełka czy przekładki to tylko część przykładów szerokiego zastosowania tego surowca. Powstają z niego także kątowniki tekturowe do palet. Co to za produkt i do czego służy? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu!

czytaj całość »
Blank Pakowanie palet – poznaj niezbędne akcesoria w procesie paletyzacji
Pakowanie palet – poznaj niezbędne akcesoria w procesie paletyzacji

Obecnie trudno wyobrazić sobie przechowywanie i transport towarów bez palet. Platformy bowiem powszechnie wykorzystywane są w halach i zakładach produkcyjnych. Dzięki nim magazynowanie, a także przewożenie ładunku jest dużo prostsze i bezpieczniejsze. Ponadto paletyzacja pozwala na obniżenie kosztów. Nic więc dziwnego, że coraz większą wagę przywiązuje się do właściwego zabezpieczania produktów. Zastanawiasz się, jak zapakować towar na palecie? Czytaj dalej, a poznasz akcesoria niezbędne w procesie paletyzacji. 

czytaj całość »
BlankProdukt dnia
Rolki termiczne 57x30m
Rolki termiczne 57x30m
1,88 zł
szt.
Rolki termiczne 57x20m
Rolki termiczne 57x20m
1,50 zł
szt.
Rolki samokopiujące do kas 57x20 m:
Rolki samokopiujące do kas 57x20 m:
3,19 zł
szt.
Etykiety termiczne 26x12 mm 2000 szt
Etykiety termiczne 26x12 mm 2000 szt
7,10 zł
szt.
Etykiety termiczne 30x40 mm 1000 szt
Etykiety termiczne 30x40 mm 1000 szt
12,00 zł 10,00 zł
szt.
Etykiety termiczne 30x100 mm 500szt
Etykiety termiczne 30x100 mm 500szt
15,00 zł 12,00 zł
szt.
Etykiety termotransferowe 30x40 mm 1000 szt
Etykiety termotransferowe 30x40 mm 1000 szt
10,00 zł 9,00 zł
szt.
Kątownik tekturowy 60x60x3 1mb
Kątownik tekturowy 60x60x3 1mb
2,28 zł 2,00 zł
szt.
Kątownik tekturowy 50x50x3   1mb
Kątownik tekturowy 50x50x3 1mb
1,46 zł
szt.
Kątownik tekturowy 70x70x3  1m.
Kątownik tekturowy 70x70x3 1m.
2,50 zł 2,20 zł
szt.
Blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl